Facebook Google+ Twitter

Sejm wybrał dwóch nowych członków RPP

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-08 12:38

Sejm wybrał dwóch członków Rady Polityki Pieniężnej. Do rady wybrano Andrzeja Bratkowskiego oraz Elżbietę Chojną Duch. Obydwoje zostali zgłoszeni przez koalicję PO-PSL.

Sejm wskaże jeszcze jednego członka Rady. Posłowie zajmą się tym na następnym posiedzeniu Sejmu. Kadencja dotychczasowych członków nominowanych przez Sejm wygasa dzisiaj.

Andrzej Bratkowski jest politykiem, doktorem nauk technicznych i publicystą. W rządzie Hanny Suchockiej był ministrem budownictwa i gospodarki przestrzennej. W rządzie Marka Belki pełnił funkcję wiceministra infrastruktury. Był również posłem w sejmie kontraktowym, gdzie został wybrany z list PZPR. Później działał w Polskiej Unii Socjalistycznej i Unii Pracy. Prywatnie jest bratem znanego publicysty Stefana Bratkowskiego.

Elżbieta Chojna Duch jest doktorem habilitowanym nauk prawnych. Ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji UW. W okresie od czerwca 1994 do listopada 1995 była podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów. Ponownie funkcję wiceministra finansów objęła w listopadzie 2007 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.