Facebook Google+ Twitter

Sejm zablokował debatę nad związkami parnterskimi

Na wtorkowym posiedzeniu Sejmu zapadła decyzja o tym, że nie odbędzie się debata nt. projektu ustawy o związkach partnerskich, pod którym podpisały się Ruch Palikota i SLD.

Jak podaje serwis Polskatimes, podczas posiedzenia Sejmu odbyło się głosowanie nad debatą o projektach ustawy o związkach partnerskich.

Za debatą nad pierwszym projektem zagłosowało 88 posłów, przeciw - 323, zaś 14 wstrzymało się od głosowania, za debatą nad drugim projektem natomiast zagłosowało 81 posłów, przeciw - 324, wstrzymało się 21. Projekty Ruchu Palikota i Sojuszu Lewicy Demokratycznej zakładają umożliwienie zawierania związków zarówno osobom hetero-, jak i homoseksualnym. Zakładają jednak różne rozwiązania w tej sprawie.

Dwa kolejne projekty (również odrzucone) przedstawiały przepisy wprowadzające do ustawy o związkach partnerskich. Projekty SLD i RP zostały oznaczone w programie obrad jako punkt sporny. Zastrzeżenia zgłosili posłowie PiS i Solidarnej Polski - wg PiS projekty są niezgodne z konstytucją, zaś SP uważa je za "próbę obejścia konstytucji". Sprawę przesądziły głosy Platformy Obywatelskiej. Paweł Olszewski powiedział, że PO ma własny projekt ustawy o związkach partnerskich i sprawa będzie dyskutowana w tym tygodniu przez prezydium klubu.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.