Facebook Google+ Twitter

Sejm zaczyna pracę

Współautorzy: Monika Babula

Sejm z dniem drugiego września wznowił prace po przerwie wakacyjnej. Izba niższa zaczęła obrady od rozpatrzenia sprawy kryzysu gruzińskiego.

Aklamacja Sejmu / Fot. Anna GniadekTak jak z rozpoczęciem września zaczyna się rok szkolny, tak i Sejm wznawia obrady. Puste przez ostatnie tygodnie korytarze sejmowe ponownie zapełniają się dziennikarzami i politykami.

Pierwszą sprawą jaka trafiła na wokandę obrad była krytyczna sytuacja Gruzji, która przez ostatnie tygodnie poruszyła opinię społeczną świata. W aklamacji Sejm przyjął uchwałę w tej sprawie. Potępia ona interwencję Rosji i wyraża wsparcie dla narodu gruzińskiego.

Sejm po wakacjach / Fot. Anna Gniadek"Sejm RP potępia rosyjskie działania i deklaruje solidarność z narodem gruzińskim" - głosi uchwała.

Tekst uchwały został przyjęty jednogłośnie przez wszystkie kluby. Wcześniejsze zastrzeżenia wyrażało tylko SLD.
- Sprzeciw lewicy wzbudziła nieproporcjonalna krytyka rosyjskiej interwencji - powiedziała Jolanta Szymanek-Deresz, posłanka SLD. - Nie możemy przyjmować sformułowań, które pokazałyby, że jesteśmy bardziej radykalni, niż UE - dodała Szymanek-Deresz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

nie oni nie zaczynają pracy zaczynają kombinować jak utrzymać się przy żłobie i jak tu się jeszcze nachapać.Jakby faktycznie zaczynali pracę to nie zajmowali by się takimi pierdołami jak gruzja

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pracę to raczej rozpoczynają w nim sprzątaczki, konserwatorzy itd, bo na pewno nie posłowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.