Facebook Google+ Twitter

Sejm zainaugurował nową kadencję. Posłowie złożyli ślubowanie

Marszałek senior Józef Zych otworzył inauguracyjne posiedzenie Sejmu VII kadencji. Rozpoczęło się ono godzinie 11.

 / Fot. PAP/Jacek Turczyk"Otwieram pierwsze posiedzenie Sejmu VII kadencji" - zainaugurował prace niższej izby parlamentu najstarszy spośród posłów - Józef Zych. Po odśpiewaniu przez zebranych "Mazurka Dąbrowskiego" marszałek senior powitał prezydenta Bronisława Komorowskiego, premiera Tuska, Lecha Wałęsę i Aleksandra Kwaśniewskiego. Następnie Zych złożył hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej i poprzedniemu marszałkowi seniorowi - Zbigniewowi Relidze.

Po wystąpieniu marszałka głos zabrał Bronisław Komorowski. "Wierzę, że będzie to kontynuacja odważna. Nowemu Sejmowi i rządowi przyjdzie bowiem podejmować decyzje w czasach trudnych dla Europy i świata" - powiedział prezydent.

Bronisław Komorowski stwierdził również, że w sprawach ważnych rządzący powinni ze sobą współpracować. "Polsko-polska wojna na górze owocuje nie tylko słabą jakością debaty politycznej, ale często wpływa negatywnie na poszukiwanie skutecznych rozwiązań nawet na szczeblu lokalnym" - dodał.

Zdaniem prezydenta najważniejszymi wyzwaniami, jakie stoją przed Polską są kryzys i demografia. Komorowski mówił o potrzebie debaty na temat podniesienia wieku emerytalnego, wyzwań demograficznych, "konieczności odważnego i energicznego przeciwdziałania kryzysowi".

"Odpowiedzią Polski na kryzys powinny stać się działania zmierzające do wzmocnienia bezpieczeństwa finansowego, do redukcji długu publicznego i do zwiększenia konkurencyjności polskiej gospodarki" - stwierdził.

Po wystąpieniu prezydenta nowo wybrani posłowie złożyli ślubowanie. Po nim marszałek Zych zarządził przerwę do godziny 13. Kluby będą miały czas na zgłoszenie kandydatów na marszałka.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

ciekawy
 • ciekawy
 • 08.11.2011 21:28

A w sejmie wybuczeli agenta Tomka ! Kto słyszał ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 08.11.2011 19:46

@ panie Konopka , pan sprawia wrażenie upośledzonego i komentowanie moich wpisów sprawia panu kłopot .Zanim pan dostanie kolejną tabliczkę radzę przyłożyć się do roboty i pisać merytorycznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@e Dzisiaj 16:30 -"Zostawcie tą szlachetną kobietę w spokoju"

Sawicka powiedziała:

X: natomiast do tego typu spraw bedzie pierwszy macher, rontmenka, partnerka z mojej grupy, a dzisiejsza (.....)
Y: Związanej ze służba zdrowia, tak ?
X: Tak, lekarze.
Y: Aha, aha.
X: Z tym, że mają za sobą prace jako ordynatorzy ZOZ-u, dzisiaj są parlamentarzystami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bombka dla PO
 • bombka dla PO
 • 08.11.2011 18:33

Serwilizm, wazeliniarstwo oraz brak jakiegokolwiek poczucia patriotyzmu i troski o niepodległy byt Rzeczypospolitej u kmiotów z PO, SLD i RPP budzą moje notoryczne obrzydzenie. Ponieważ hańbicie się sami, to nie dziwcie się, że Niemcy i Rosja pomiatają Polską przy waszej wydatnej bratniej pomocy - władcy burdelu. To się źle skończyło w XVIII wieku. Tylko kto z was, barany, ma świadomość, że historia nie jest nauką o przeszłości...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
 • Mirek K
 • 08.11.2011 17:49

Tylko tchórze nie odpowiadają na proste pytania. Nie ma odpowiedzi i nie będzie, przynajmniej za tego rządu. Oddali śledztwo Moskwie , zdradzili nas Polaków!

Komentarz został ukrytyrozwiń
J Urban
 • J Urban
 • 08.11.2011 16:49

Jak zwykle pisowcy się kompromitują ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 08.11.2011 16:30

@ Panie Koźmiński , na głupie pytania nie ma odpowiedzi. Zostawcie tą szlachetną kobietę w spokoju .To co ona zrobiła zasługuje na najwyższe uznanie. Cały świat obśmiewa teorie spiskowe 4 rodzin pisowskich .

Komentarz został ukrytyrozwiń
ciekawy
 • ciekawy
 • 08.11.2011 16:22

Czy posłowie pisowscy poświęcą VII kadencję " smoleńsku " .4 lata poprzedniej kadencji opozycja zadymiała .Nawet na inauguracji nie potrafili się zachować .Dla mnie to stado prostactwa otumanionego przez Madziarewicza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Romanie:( -nie musiała i słusznie, że z tego przywileju skorzystała. To była żenada, pokaz prostactwa ze strony "słusznych" posłów. Znamienne, że ziobrystów zabrakło w tym spektaklu nienawiści.

Komentarz został ukrytyrozwiń
szeryf
 • szeryf
 • 08.11.2011 14:06

Jedna wielka szopka w wykonaniu PIS. Wstyd i hańba. Zmasowany atak nawiedzonych błogosławieństwem o.T.R. Marnie ten sejm zaczął.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.