Facebook Google+ Twitter

Sejm zajmie się in vitro

Dziś Sejm będzie debatował nad sześcioma projektami ustaw dotyczącymi in vitro, które zgłosili posłowie PO i PiS. Ustawy miałyby wprowadzić ochronę prawną ludzkich embrionów i zakaz klonowania. Wszystkie też zakładają powołanie Rady Bioetycznej.

Premier skłania się ku projektowi bazowemu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z Platformy Obywatelskiej, który precyzuje, że zapłodnienie pozaustrojowe będzie dostępne dla małżeństw i par heteroseksualnych - podaje TVN24. Metoda in vitro ma być stosowana dopiero po wyczerpaniu innych dostępnych metod prowadzących do poczęcia. Donald Tusk w środę powiedział, że zapłodnienie pozaustrojowe powinno być refundowane z budżetu państwa.

Odnosząc się do stanowiska Episkopatu, premier powiedział: "Tak jak księża i biskupi nie mają obowiązku słuchania premiera czy polityków, tak politycy, kiedy są wybrani przez ludzi, odpowiadają przed ludźmi, a nie przed hierarchią kościelną".

Szef Klubu PiS Mariusz Błaszczak stwierdził, że większość posłów Prawa i Sprawiedliwości poprze projekty "zgodne z nauką Kościoła". Projekty PiS zakazują stosowania metody in vitro - jeden z nich za stosowanie zapłodnienia pozaustrojowego wprowadza karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Grant
  • Grant
  • 22.10.2010 21:04

DOKTRYNALNE DYLEMATY KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO
Teoretycy teologii KK nie zdawali sobie zapewne sprawy jak wielkim problemom doktrynalnym przyjdzie stawić im czoła. Z wielkim bólem i ze wstrętem musieli w końcu przyjąć do swojej świadomości fakt, że Ziemia nie jest plaska i nie unosi się na grzbietach czterech żółwi na wielkim oceanie, lecz jest okrągła i na niczym się nie unosi lecz sama krąży wokół słońca. Co prawda wiele osób za głoszenie takiego poglądu zostało spalonych żywcem w tym Giordano Bruno, ale postępu nauki to nie zatrzymało. Wczasach średniowiecza braciszkowie i apostołowie nieba dzielnie walczyli przeciwko wykonywaniu sekcji zwłok, bo niepojęte było żeby ludzie oceniali jak zbudowane jest dzieło Boga. Oczywiście także przegrali , bo pędu człowieka do wiedzy i do poznania tajemnic przyrody zahamować się nie da. Dziś znowu KK ma do przełknięcia wielką żabę i może czasami tą żabą się zadławić. Tym problemem jest "in vitro" - takie niepozorne dwa słowa a mogą pogrzebać całą dotychczasowa doktrynę Kościoła Katolickiego. Problem polega na tym ,że jest to metoda pozaustrojowego poczęcia człowieka - czyli poczęcia bez grzechu pierworodnego, zatem narodzony w ten sposób człowiek też nie jest naznaczony grzechem pierworodnym. Jeżeli zważymy , że takich ludzi jest dużo i będzie coraz więcej, to oznacza to , że dla nich Chrystus nie musiał umierać na krzyżu bo oni nie potrzebują odkupienia. Wtedy w gruzy pada cała doktryna wiary i cała swoista teologia wyzwolenia KK. Dlatego hierarchowie tak płaczą i reagują tak nerwowo. Tak to jest jak na naszych oczach umiera jedna z największych monoteistycznych religii świata.
Grant

Komentarz został ukrytyrozwiń
S.O.
  • S.O.
  • 22.10.2010 09:30

PODOBNIE MÓGŁBY KTOŚ POWIEDZIEĆ,ŻE DEKALOG NIE POWINIEN BYĆ PRZESTRZEGANY,GDYŻ MORDERCY CHCĄ MORDOWAĆ ,A ZŁODZIEJE KRAŚĆ !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.