Facebook Google+ Twitter

Sejm zajmie się sprawą zaginionej Iwony Wieczorek

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2010-10-06 03:57

- Nie zapomnieliśmy o Iwonie Wieczorek - mówią członkowie sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. I zapowiadają, że jeszcze w tym tygodniu zajmą się nad problemem tajemniczych zaginięć.

Iwona Wieczorek - zdjęcie. / Fot. Archiwum rodzinne- Chcemy kompleksowo zająć się tym tematem. Najpierw musimy poznać skalę problemu, a także procedury i podejmowane działania. Następnie będziemy pracować nad podjęciem działań usprawniających poszukiwania zaginionych - tłumaczy Paweł Orłowski, poseł PO.

W czwartek odbędzie się pierwsza komisja dyskusyjna, w której udział wezmą przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendy Głównej Policji. Rozmowy dotyczyć będą m.in. sposobu przyjmowania zgłoszeń i podejmowania określonych działań. Dzień później, w piątek, posłowie spotkają się z pracownikami ITAKI - fundacji pomagającej w poszukiwaniu osób, współpracującej z policją. Dyskusja poświęcona będzie usprawnieniu poszukiwań osób zaginionych, a także systemowi wsparcia ich rodzin (chodzi m.in. o opiekę psychologów).

Wszystko o tajemniczym zaginięciu Iwony Wieczorek
Zaginiona Iwona. Internauci dostali odpowiedź z ministerstwa

Ciągle jednak nie wiadomo, co stało się z Iwoną. Od jej zniknięcia minęły grubo ponad dwa
miesiące, a sprawa utknęła w miejscu. - Nie ma żadnego przełomu. Nadal wykonywane są czynności w sprawie - informuje Grażyna Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej
w Gdańsku.
Iwona Kinda, matka zaginionej dziewczyny, zarzucając prokuraturze i policji to, że popełniły one wiele błędów i nie robią już nic sensownego, by odnaleźć jej córkę, zwróciła się z apelem do premiera Donalda Tuska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Iwona jest jak przysłowie - kropla drąży skały. Żal dziewczyny i rodziny ale sprawa Iwony rozpocznie nowe dzieje w poszukiwaniach ludzi zaginionych. Pisałem już o tym że w Canadzie powstała grupa Amber Alert, zaczęło się od zaginionej dziewczynki o imieniu Amber, do akcji poszukiwawczej włączyli się wszyscy ludzie (cywilni) rozwoziciele pizzy, listonosze, taksówkarze, uczniowie szkół, sprzedawcy ze sklepików i każdego miejsca, nie będę wspominał o poszukiwaczach na całym świecie i wszystkich zainteresowanych zaginięciem internautów. Poszukiwania Iwony również są prowadzone na całym świecie i przez wszystkich ludzi, nie tylko polaków i na terenie polski. A tak ode mnie dla mamy Iwony i rodzin innych zaginionych ludzi - każdy by chciał znaleźć najbliższego jak najszybciej, ale poszukiwania czasami trwają latami, zapytajcie mamy Michała Masztafiaka, Tomasza Wołowicza, Joanny Surowieckiej i wielu innych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.