Facebook Google+ Twitter

Sejm zdecyduje, czy wciąż finansować partie z budżetu państwa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-02 07:13

Dziś Sejm będzie głosował nad ustawą autorstwa Platformy Obywatelskiej zakładającą zawieszenie finansowania partii z budżetu państwa. Wszystko wskazuje na to, że projekt PO zostanie odrzucony. Przeciwko jego przyjęciu będzie głosował PiS, SLD a także koalicyjny partner Platformy PSL.

Jak mówi poseł PSL Eugeniusz Kłopotek Polskie Stronnictwo Ludowe było gotowe porozumieć się z PO w sprawie ograniczenia finansowania partii, ale nie jej całkowitego zawieszenia. Poseł PSL twierdzi, że koalicja była bliska ustalenia wspólnego stanowiska w sprawie ograniczenia finansowania pertii.

Sugeruje jednak, że na przeszkodzie stanęły pomysły członków rządu, którzy domagają się całkowitego zawieszenia finansowania partii politycznych.

Przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej Zbigniew Chlebowski ma nadzieję, że PSL zmieni zdanie i podczas głosowania poprze projekt PO. Szef klubu PO jest przekonany, że decyzja o tym jak zachowa się klub PSL może zapaść w ostatniej chwili, chociaż stanowisko polityków PSL w sprawie finansowania partii politycznych jest znane od kliku tygodni.

Jeśli propozycja PO przepadnie, Sejm będzie pracował nad projektem SLD, który proponuje, by na czas kryzysu obciąć subwencje dla największych partii o prawie połowę, a dla mniejszych o kilkanaście procent. To rozwiązanie akceptują wszystkie kluby.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.