Facebook Google+ Twitter

Sejm zintegrowany – kolejna propaganda sukcesu

W środę, 26 sierpnia, w Sejmie, marszałek Bronisław Komorowski oraz prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji Piotr Pawłowski otworzyli konkurs "Warszawa bez barier".

 / Fot. sejm.gov.pl Celem konkursu jest odszukanie w Stolicy obiektu, sfotografowanie go i oNie wiadomo jaka jest nagroda (i czy w ogóle jakaś jest) - może tak jak w przypadku dziennikarzy piszących o problemach niepełnosprawnych, zagraniczny wyjazd studyjny (www.oczyotwarte.org). Podczas medialnego pokazu zaprezentowano też wyniki prac w zakresie dostosowania Sejmu dla osób niepełnosprawnych. Już pod koniec maja 2008 Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji zaprezentowało w Sejmie projekt, który miałby dostosować budynek do potrzeb osób niepełnosprawnych. Po pracach trwających półtora roku obiekt został dostosowany. Posłowie niepełnosprawni będą mogli przemawiać do parlamentarzystów twarzą w twarz, a nie jak dotychczas z tyłu sali poprzez specjalnie zamontowany mikrofon.

Co prawda, ze względu na kryzys, w planach remontowych Sejmu znalazło się 6 pozycji do remontów, ale gros środków zostało przeznaczonych na likwidowanie przeszkód dla osób niepełnosprawnych. Właściwie chodzi tylko o koszt przebudowy sali obrad i wynosi on 140 tys. zł. Jak powiedziała Konserwator Zabytków Miasta Stołecznego Warszawy Ewa Nekanda-Trepka, podczas remontu trzymano się zasady primum non nocere - po pierwsze nie szkodzić.

Poseł Sławomir Piechota przemawiając do zgromadzonych powiedział: "Ta niewielka modernizacja w sali posiedzeń to jest cała epoka dla polskiej demokracji. Myślę, że demokracje budują pewne symbole, pewne symboliczne gesty (...) nasza obecność to wielkie święto i chwila nadziei dla 6 milionów osób niepełnosprawnych w Polsce" - podała gazeta.pl. Od tej pory cały Sejm będzie dostępny dla wszystkich. Jest super i wszyscy są zadowoleni.

Tyle propagandy sukcesu

Chyba tylko głupi i naiwny uwierzy, że dostosowanie Sejmu cokolwiek zmieni w stosunku do osób niepełnosprawnych. Można odnieść wrażenie, że skuteczność działania zależy od tego czy przemawia się przodem do zgromadzenia czy z tyłu sali. Owszem, lepiej jest mówić do kogoś, kogo się widzi, ale to nie ma aż takiego dużego znaczenia. Jest takie przysłowie „Złej baletnicy przeszkadza nawet rąbek u spódnicy”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Xtram
  • Xtram
  • 28.01.2011 18:14

tu jest nowa strona RN IMPEL
tamta została skasowana

http://www.impel.pl/pl/relacje-inwestorskie/wladze-spolki/rada-nadzorcza.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tu muszę nadmienić, bo może mało kto wie, że Piotr Pawłowski - Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, jest członkiem Rady Nadzorczej IMPEL SA (tak dokładnie tej firmy o której mogłeś wiele razy gdzieś czytać) - tu profil http://www.impel.pl/relacje_inwest_wladze_rada.php .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.