Facebook Google+ Twitter

Sejm znowelizował ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii

Prokurator będzie mógł odstąpić od ścigania za posiadanie małej ilości narkotyków, podwyższono także kary za posiadanie i obrót znaczącą ilością środków odurzających - to najważniejsze punkty nowelizacji ustawy.

Sejm przyjął dziś nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za przyjęciem propozycji głosowało 258 posłów, 159 było przeciw, a 6 wstrzymało się od głosu. Prokurator będzie mógł odstąpić od ścigania jeszcze przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa, w przypadku gdy posiadacz ma przy sobie nieznaczną ilość środków odurzających i gdy posiada je na własny użytek.

Posłowie podnieśli także maksymalny wymiar kary za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających z 10 do 12 lat więzienia. Z kolei za posiadanie znacznej ilości środków odurzających kara została podniesiona z 8 do 10 lat więzienia.

gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

Bronek:Nowak
 • Bronek:Nowak
 • 06.04.2011 02:12

Prohibicja to BRAK kontroli nad produkcja, jakością i dystrybucja substancji. Brak wpływów do budżetu z tytułu podatków, ogromne koszty bezskutecznej walki (jak ktoś będzie chciał brać, będzie brał, bez względu na status prawny), ograniczenie wolności jednostki, brak programów edukacyjnych, programów redukcji szkód, czarny rynek, a co za tym idzie zwiększona przestępczość, syndrom "owocu zakazanego". Narkomania to CHOROBA tak jak alkoholizm, nikotynizm, tym powinna zajmować się służba zdrowia a nie wymiar sprawiedliwości. Udowodnione jest, ze stres zwiększa poziom uzależnienia. Dilerzy nie pytają się o wiek klienta. Większość narkotyków jest znacznie miej szkodliwa od alkoholu i tytoniu. opiaty tak jak konopie można skutecznie stosować w medycynie przy leczeniu bólu.
Konopia jest lekarstwem, nie narkotykiem i trucizna! Jest to najbardziej użyteczna roślina na świecie, ma ponad 1000! zastosowań, mimo to jest nielegalna! http://www.konopialeczy.pl/
Zażywanie swoich własnych narkotyków w towarzystwie ludzi, którzy się na to zgadzają nie jest aktem pierwszego rodzaju – nikomu innemu nie czyni takiej krzywdy, przed którą mógłby się on słusznie domagać ochrony. Nie jest również aktem drugiego rodzaju. Bez końca mówi się, że narkotyki są zagrożeniem dla stabilności społecznej – że prowadzą do przestępstw, zwyrodnienia i tak dalej. Nie ma żadnych dowodów na poparcie takiego twierdzenia.
Ps. jeśli narkotyki to samobójstwo, to również powinni zdelegalizować noże, żyletki, liny, wysokie budynki, mosty itd.itp.! A pod każdym balkonem postawić policjanta (albo nie, taniej będzie zdelegalizować balkony). Bo tych rzeczy można użyć by popełnić samobójstwo! I jeszcze 1: jak to może być jaka substancja "zła"? złe jest uzależnienie i obowiązujące prawo.
Prohibicja przynosi korzyści wyłącznie przestępcom i paru agencjom do walki z narkotykami, krzywdząc jednocześnie resztę ludzi, niezależnie od tego, czy bierzemy narkotyki, czy nie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ofca
 • Ofca
 • 04.04.2011 20:18

qrw.a co wy gadacie jakie gwałcenie jakie rozboje co to w ogóle za teksty kierowane do palaczy marihuany... Po pierwsze po marihuanie nie chciało by się nikomu kras bić gwałcić itp. bo ludzie którzy palą maja na to wyje.. nie chce się porostu a jeśli już słyszymy że naćpany Gość zrobił coś karygodnego to po jakim narkotyku?? Bo na pewno nie po trawce. Po drugie czemu ludzie mieli by iść do puszki za jebanego blanta... Tylko temu że chcieli zapalić a jakoś tak wyszło że sie ni udało i psy go zgarnęły a na Komedzie wmawiają takiej osobie ty diler jesteś a później piszą że w co niektóry miastach jest bardzo duży spadek przestępczości kur... zajęli by sie czymś poważnym a nie ludziami którzy pala.Po trzecie czy ta ustawa bd czy nie to i tak każdy bd palił , generalnie to jestem za legalizacją.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marylin
 • Marylin
 • 02.04.2011 22:20

w innych kwestiach śpią!A cnarkotyki zalegalizowali!Słyszałam w tv migawkę z sejmu ,jak pokrzykiwał ten ministerek,motywując swoje racje.Chyba czas dojrzał ,żeby podziękować towarzystwu z P.O.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ski
 • ski
 • 02.04.2011 20:13

Ten sejm potrzebuje zacpanego narodu

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grzeczyszczykiewicz Jaccent
 • Grzeczyszczykiewicz Jaccent
 • 02.04.2011 15:30

Oto Polska właśnie;Budowaliśmy ,Polską gospodarkę,zakłady pracy był alkohol.<Likwidują nam gosPO~darkę i zakłady pracy są narkotyki.A może nie?.Ps; ciągłe ogłupianie świadomości w Polakach trwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mati86
 • mati86
 • 02.04.2011 11:06

głoswoac na Palikota bedzie pełna legalizacja marihuany!!! ponieważ nowa ustawa nie wiele znmienia!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
elza
 • elza
 • 02.04.2011 06:58

Zwracam się do krytykantów tej ustawy ,czy ktoś przeczytał o co w niej chodzi ? Krytyka ,że to "dzieło" PO jest dalece krzywdząca dla wielu młodych ludzi ,którzy mieli "przygodę" ze skrętami" .Czy nie warto dać im szansę i leczyć niż wsadzać do więzienia? Więzienie jeszcze nikogo na "ludzi " nie wyprowadziło. Demagogia o legalizacji narkotyków wypowiadana przez niektóre środowiska świadczy o nieznajomości ustawy!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 ricard030
 • ricard030
 • 01.04.2011 23:44

Do"antoniego26" - Odwal się od nas,zwolenników Kaczyńskiego
ze swoim durnym komentarzem. Jakżeś zachlapany,to idż spać'
ale naprzód zaglądnij do słownika ortograficznego,gdzie jak
byk jest napisane,że samobójstwo to nie samobujstwo!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 ricard030
 • ricard030
 • 01.04.2011 23:31

Dziwna ustawa. Jeśli narkoman ma przy sobie niewielką ilość
narkotyków,to jest w porządku,ale ile może mieć w domu? Ktoś
to sprawdzi? Można codziennie wynosić małe ilości na handel,
tłumacząc się,że to tylko jedynie dla mnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pRZEMEK  SIWYSTK!!
 • pRZEMEK SIWYSTK!!
 • 01.04.2011 22:12

JESTEM NA TAK!!!!!!!!!! LEGALNA I ZDROWA MARIHUNA TO NIE JEST TRUCIZNA
ROŚNIE W ZIEMI JAK ZIEMNIAKI CZY ZBORZE CZY MARCHEWKA I BURAKI WYCHODUJMY WSZYSCY KRZEAKI HEHE ;P
POZYTYWNA PROPAGANJA
DLATEGO ZE TAK CHCE NIE DLATEGO ZE MUSZE

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.