Facebook Google+ Twitter

Sejmik Województwa Małopolskiego

25 czerwca na XXIV sesji Sejmik Województwa Małopolskiego udzielił absolutorium Zarządowi Województwa za wykonanie budżetu w 2011 roku. Niestety tradycyjnie było klakierstwo i brak reakcji na problemy szpitala w Krakowie-Kobierzynie.

Protest pracowników Szpitala z Krakowa - Kobierzyna podczas posiedzenia Sejmiku 25 czerwca 2012 roku. / Fot. Fot.Henryk CzechowskiW ustawowym terminie, ale nie później niż w czerwcu instytucje samorządowe mają obowiązek przedstawić sprawozdanie z dochodów i wydatków za poprzedni rok.

Marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa przedstawił sprawozdanie z wykonania budżetu za 2011 rok. Przed podaniem do zatwierdzenia, sprawozdanie było badane i otrzymało pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Sejmik Województwa Małopolskiego udzielił absolutorium za wykonanie budżetu w 2011 roku. stosunkiem głosów: 24 za udzieleniem do 11 przeciwnych udzieleniu absolutorium zarządowi.

W historii samorządu województwa wykazano wydatki w kwocie 728 mln zł na nowe inwestycje. Kto podróżuje po Małopolsce widzi nowe drogi, mosty, wyremontowane torowiska kolejowe, zakupiono nowoczesny sprzęt dla Kolei Regionalnych itp.

Gmach krakowskiej Filharmonii. / Fot. Fot.Henryk CzechowskiKraków jako jedyne duże miasto w Polsce nie posiada nowoczesnego budynku Filharmonii. Obecnie ta placówka znajduje się w budynku, który jest własnością kościoła.

Radni złożyli propozycję w sprawie przekazania terenów wojskowych pod budowę Centrum Muzyki w Krakowie. Należy nareszcie pomyśleć o wprowadzenie w życie konieczności zmian tego stanu rzeczy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.