Facebook Google+ Twitter

Sejmowa delegacja odwiedziła Berlin

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-16 14:55

Sejmowa delegacja z marszałkiem Bronisławem Komorowskim rozpoczyna wizytę w Berlinie. Jej najważniejszymi punktami będą wspólne posiedzenie prezydiów Sejmu i Bundestagu oraz uroczystość odsłonięcia fragmentu muru Stoczni Gdańskiej przed gmachem niemieckiego parlamentu.

Wieczorem marszałek Komorowski i towarzyszący mu wicemarszałkowie zwiedzą razem z niemieckimi politykami wystawę "Pokojowa rewolucja - droga do wolności". Ekspozycję, pokazującą polski wkład w obalenie komunizmu, marszałek Sejmu otworzył pod koniec maja w jednym z budynków Bundestagu.

Jutro odbędzie się czwarte już wspólne posiedzenie prezydiów Sejmu i Bundestagu. Następnie szefowie obu izb dokonają odsłonięcia pomnika, który ma upamiętniać rolę "Solidarności" w demokratycznych przemianach w Europie i przezwyciężeniu podziału kontynentu. Jego najważniejszym elementem będzie fragment muru Stoczni Gdańskiej.

W uroczystości weźmie udział między innymi kanclerz Angela Merkel. Z kolei polska delegacja będzie uczestniczyć w obchodach rocznicy protestów robotniczych w NRD z 17 czerwca 1953 roku, krwawo stłumionych przez wojska radzieckie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.