Facebook Google+ Twitter

Sejmowa komisja ds. nacisków zajmie się sprawą Ziobry?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-08 12:35

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości chcą, aby sejmowa komisja śledcza do spraw nacisków przesłuchała prokuratorów prowadzących śledztwo w sprawie Zbigniewa Ziobry.

Arkadiusz Mularczyk zaproponował, by komisja zbadała, czy działania prokuratury wobec byłego ministra sprawiedliwości są motywowane politycznymi naciskami na prokuraturę.

Śledztwo dotyczy podejrzenia ujawnienia przez byłego ministra sprawiedliwości tajemnicy państwowej. W okresie, gdy pełnił funkcję ministra sprawiedliwości, dostarczył prezesowi Prawa i Sprawiedliwości akta śledztwa w sprawie mafii paliwowej. Opozycja twierdzi, że Jarosław Kaczyński nie pełnił wówczas żadnych funkcji publicznych. PiS przypomina jednak, że zasiadał on wówczas w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego i miał prawo zapoznać się z dokumentami.

Wniosek o uchylenie immunitetu Zbigniewowi Ziobrze wpłynął do Ministerstwa Sprawiedliwości wczoraj.
Poseł Mulaczyk uważa, że wniosek PiS-u o przesłuchanie prokuratorów uzupełnia wcześniejszy wniosek posła PO Sebastiana Karpiniuka.

Kilka tygodni temu członkowie komisji zgodzili się na propozycję posła Platformy, by komisja zajęła się sprawą śledztwa wobec Zbigniewa Ziobry. Dlatego - zdaniem Mularczyka - mimo że sprawa wykracza poza zakres prac komisji śledczej do spraw nacisków, członkowie komisji powinna przyjąć propozycję PiS-u.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.