Facebook Google+ Twitter

Sejmowa komisja śledcza zajmie się sprawą "Taśm Beger"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-23 18:11

Sejmowa komisja śledcza do spraw nacisków zajmie się sprawą "taśm Renaty Beger". Posłowie postanowili wystąpić do prokuratury okręgowej w Warszawie o akta tej umorzonej sprawy. Poprosili też stację TVN o przekazanie nagrań rozmowy Beger z Adamem Lipińskim.

Poseł PO Robert Węgrzyn tłumaczył, że należy zbadać, dlaczego sprawa ta została bardzo szybko umorzona. Posłanka PiS Marzena Wróbel protestowała przeciwko zajmowaniu się tym śledztwem. Według niej, nie ma żadnych nowych informacji w tej sprawie, które upoważniałyby komisję do zajęcia się nią.

Komisja zdecydowała też o wezwanie jako świadka szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Wnioskodawca wezwania Krzysztof Matyjaszczyk z SLD tłumaczył, że szef CBA nie chce współpracować z komisją. Matyjaszczyk tłumaczył, że Kamiński w ostatnich miesiącach mówił w mediach, że ma nowe dowody na sprawy, którym zajmuje się komisja. Zaznaczył, że mimo próśb komisji do tej pory nie udostępnił posłom tych materiałów. Szef komisji Sebastian Karpiniuk powiedział, że zastanawia się, czy nie złożyć zawiadomienia popełnienia przestępstwa przez Kamińskiego. Karpiniuk tłumaczył, że szef CBA utrudnia postępowanie komisji śledczej.

Posłowie poproszą premiera o zwolnienie Mariusza Kamińskiego z tajemnicy państwowej. Posiedzenie komisji zakończyło się awanturą przewodniczącego z posłami PiS. Marzena Wróbel i Arkadiusz Mularczyk protestowali przeciw przegłosowaniu kandydatury nowego przewodniczącego pod ich nieobecność. Mularczyk powiedział, że zastanawia się, czy sprawy nie zgłosić do komisji etyki poselskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.