Facebook Google+ Twitter

Sekcja zwłok Wassermanna. Protokoły polskich ekspertów rozbieżne z rosyjskimi

Znane są wstępne wyniki sekcji zwłok Zbigniewa Wassermanna, która została przeprowadzona przez polskich ekspertów. Ich zgodność z rosyjskim protokołem wynosi jedynie od 7 do 10 proc.

Reporterzy śledczy RMF FM, Marek Balawajder i Roman Osica, dotarli do informacji dotyczących ekshumacji i sekcji zwłok Zbigniewa Wassermanna. Okazuje się, że analiza polskich ekspertów jest w większości rozbieżna z rosyjskim protokołem. Zgodność treści dokumentów wynosi od 7 do 10 proc.

Zaskakujące dane wskazują na niską wiarygodność pozostałych dokumentów przygotowanych przez rosyjskich specjalistów. Prawdopodobnie zespół badawczy wykazał się nierzetelnością. Polscy eksperci badali ciało Zbigniewa Wasermanna pod koniec sierpnia, w Zakładzie Medycy Sądowej we Wrocławiu.

W obu protokołach zgodne są jedynie podstawowe informacje, m.in. wzrost i obrażenia zewnętrzne. Różnią się natomiast takie dane, jak ilość i miejsca złamań. Potwierdziły się podejrzenia strony polskiej, że nie badano organów wewnętrznych lub zrobiono to niedokładnie.

Jerzy Kawecki, wiceszef katedry medycyny sądowej Akademii Medycznej we Wrocławiu twierdzi, że "oficjalnie wyniki analiz polskich ekspertów poznamy nieprędko". "Nie ma wyznaczonego terminu końca tych badań. Trzeba czekać na wyniki wszystkich badań, są przewidziane posiedzenia konsultacyjne" - wyjaśnia Kawecki.

Innym utrudnieniem jest zwolnienie lekarskie szefowej katedry Barbary Świątek. Niezbędny jest jej podpis, by opinia biegłych została przekazana do prokuratury.

Autorzy Wiadomości24.pl polecają na Facebooku:

Polacy w Wielkiej Brytanii: Tu żyje się zwyczajnie łatwiej
Nowa akcja Ruchu Palikota. Dwóch mężczyzn weźmie ślub w Warszawie
Kazik o Kaczyńskim: nie będę głosował. Słowa prezesa nadinterpretacją
Sondaż: PiS tuż za PO, Palikot dogania SLD. PSL poza Sejmem
Przełomowe odkrycie w CERN otwiera możliwość podróży w czasie?


[b]Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

sa
  • sa
  • 11.10.2011 00:20

,


studenci plotkują i się śmieją - w końcu ktoś z (rp) będzie REPREZENTOWAŁ pseudo-media?- i zapraszanych do TV KOLESI i KOLEŻANKI ? CYRK i błazenada zatacza w mediach coraz większy krąg.Czy prawdziwe wiadomośći i fakty w niektórych mediach zastąpią:plotki,przekręty,mataczenie, ... , dezinformację, kłamstwa, popierają KORUPCJĘ w sejmie,PRZEKUPSTWO stołkami, ..., ? Wygrana Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych to ponury zwiastun. Czekają nas kolejne cztery stracone lata - uważa publicystka Rutkowska- zwycięstwo PO oznacza, iż nie zmieni się kierunek i modus operandi polskiej polityki, który - jej zdaniem - jest nastawiony na destrukcję państwa i wspólnoty narodowej oraz "degradowanie potencjału, jakim wciąż jeszcze dysponujemy". "Czeka nas nieuchronna destrukcja państwa". Platforma Obywatelska nie ma już alibi - pisze Sztabińska - w osiem lat można kraj zmienić i naprawić, można też pogrążyć. - zależy, czy za cztery lata będziemy Tuska szanować, czy nie.- Nie będzie już mógł za SWOJE NIERÓBSTWO i USTAWY NIEKONTYTUCYJNE obarczać J.KACZYŃSKIEGO, PIS i pozostałą opozycję przy ciągłym poparciu niektórych mediów i akceptowaniu NIERÓBSTWA (NIE)rządu. WYNIKI WYBORÓW i NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS - to WIELKA PRZEGRANA KOŚCIOŁA (niektórych hierarchów i księży-sowy czy dzięcioły?). Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU) ,a za cztery lata (a może wcześniej) uważają ,że J.KACZYŃSKI zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS-u nad: PO i pozostałymi partiami. -NIERÓBSTWO,niekonstytucyjne ustawy,ZADŁUŻENIE POLSKI o KOLEJNE 400 mld.zł DŁUGU w ciągu 4lat(podwojenie go),kradzież przyszłych emerytur z OFE (prezydent przegrał 2 rozprawę w sądzie...), afery , ... - brak pomysłów na poprawienie UBÓSTWA NAJBIEDNIEJSZYCH(80% społeczeństwa), ... , - prowadzą POLSKĘ do WIĘKSZEJ ZAGŁADY niż GRECJA.,ale o tym przekonają się POLACY za kilka lat,że byli oszukiwani przez premiera o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI


,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.