Facebook Google+ Twitter

Sekcja zwłok wykaże, czy mężczyznę z Pucka zabił AH1N1

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-14 17:36

Dopiero sekcja zwłok wykaże, czy wirus A/H1N1 był przyczyną zgonu mężczyzny, który wczoraj zmarł w Szpitalu Zakaźnym w Gdańsku. Poinformował o tym Radio Gdańsk lekarz wojewódzki Jerzy Karpiński.

Powtórne badania próbek pobranych od pacjenta potwierdziły, że chorował on na nową odmianę grypy. Jednak - jak dodał Jerzy Karpiński - to dodatkowa choroba, którą obciążony był 37-letni mieszkaniec Pucka, mogła doprowadzić do jego śmierci. Inna od grypy A/H1N1v choroba miała mieć wpływ na spadek jego odporności. Wyniki sekcji zwłok powinny dostarczyć pełnej informacji co do przyczyn zgonu mężczyzny.

W Gdańsku zebrał się sztab antykryzysowy. Podczas posiedzenia poinformowano wojewodę pomorskiego o procedurach, prowadzonych przez służby sanitarne. "Nie podejmujemy na razie żadnych dodatkowych działań w związku ze śmiercią 37-latka z Pucka" - poinformował wicewojewoda gdański Michał Owczarczak. Jak zaznaczył - władze regionu opierają się na procedurach, przygotowanych wcześniej na wypadek tego typu sytuacji.

Owczarczak ma nadzieję, że szybciej uda się wychwytywać zarażonych i skutecznie ich leczyć. "Cały czas namawiamy też do szczepień i dbania o swoje zdrowie, bo to jest bardzo trudny czas" - powiedział wicewojewoda.

Służby sanitarno-epidemiologiczne objęły nadzorem rodzinę i znajomych zmarłego oraz pracowników szpitali w Pucku i w Gdańsku, z którymi się stykał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ojjej
  • ojjej
  • 28.08.2010 23:00

jestem pierwszy hehe

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.