Facebook Google+ Twitter

Sekretarka przywłaszczyła publiczne pieniądze. Wszyscy milczą

Po blisko trzech miesiącach wyszło na jaw, iż w kasie gminy Łubnice brakuje kwoty blisko 5 tyś zł. które miała wpłacić szkoła podstawowa z Wójcina gm. Łubnice. Dyrektor milczy, wójt nie widzi problemu.

AKTUALIZACJA z dnia 18-09-2014
W dniu dzisiejszym odebrałem telefon od wójta Łubnic Henryka Cioska z informacja, że będzie interweniował u redaktora naczelnego, aby materiałami z gminy Łubnic zajmował się inny dziennikarz.


 / Fot. Piotr Andrzejak Środki, które pochodził z wpłat od rodziców za obiady i zajęcia dodatkowe w szkole i przedszkolu nie wpłynęły na konto gminy. Jak powiedziała nam skarbnik gminy Łubnicy zebrane środki finansowe powinny być wpłacane po zebraniu w każdym miesiącu, niestety takie wpłaty nie były dokonywane.

Jak udało nam się ustalić odpowiedzialnym za dokonanie wpłat na konto gminy był dyrektor szkoły w Wójcinie Sławomir Smolnik.
W rozmowie z dyrektorem Smolnikiem dowiedzieliśmy się, iż odpowiedzialna za zbieranie tych wpłat była sekretarka zatrudniona w szkole od kilkunastu lat i to ona każdorazowo dokonywał wpłat na konto gminy. Niestety tym razem stało się inaczej i kwotę 4800 zł przywłaszczyła sobie pani sekretarka nikogo o tym nie informując.

Cała sprawa wyszła na jaw, kiedy w miesiącu sierpniu skarbnik gminy Łubnice zadzwoniła do dyrektora Smolnika z informacją, że na konto gminy nie została dokona wpłata za wyżywanie i dodatkowe zajęcia dzieci już od kilku miesięcy. Według słów Sławomira Smolnika jeszcze tego samego dnia rozmawiał z sekretarką szkoły, która go poinformował, że na następny dzień dokona wpłaty, niesyty tak się nie stało i dopiero kolejny telefon z gminy spowodował, że Sławomir Smolnik dokonał wpłaty na konto gminy z własnych środków finansowych.

Rozmawialiśmy z dyrektorem Smolnikiem 9 września i do tego dnia nie podjął decyzji, co zrobić z pracownicą, która przywłaszczyła sobie publiczne pieniądze.Jak pozwiedzał nam Henryk Ciosek wójt gminy Łubnice, gmina nie będzie się tą sprawką zajmować gdyż środki ze szkoły w końcu wpłynęły na konto gminy.UG Łubnice / Fot. Piotr Andrzejak

Z informacji jakie do nas dotarły do podobna sytuacji w tej szkole doszło w 2010 roku i wówczas, również nie wyciągnięto żadnych konsekwencji w stosunku do osób, które zdefraudowały publiczne pieniądze.

Zastanawiające jest, dlaczego ani dyrektor ani wójt nie powiadomili organów ścigania, aby to one wszczęły śledztwo w tej sprawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

  • J P
  • 22.09.2014 09:15

Panie Krzysztofie proszę śledzić sprawę tych dwóch szkół (Łubnice i Wójcin) będą kolejne materiały i jakże ciekawe.
Szczególne szkoły, szczególna gmina.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajna szkoła i gmina: co jakiś czas ktoś sobie przywłaszcza pieniądze publiczne, a władze nie widzą problemu. Sitwa to czy układ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy to prawda, że S.S. chce zrezygnować ze stanowiska dyrektora?
Proszę tego jeszcze nie robić nadciągają kolejne bardzo ciekawe materiały, będzie Pan udzielał wywiadów z pewnością, przyda się Pan!

Komentarz został ukrytyrozwiń

5 tysi to zaledwie 2 kolacje w barze "Pod Pluskwami".

Komentarz został ukrytyrozwiń

No proszę to widać blady strach padł na wójta Cioska i jego ekipę jak już do takich kroków się posuwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • J P
  • 18.09.2014 11:40

Ktoś chce dostać kredyt bez odsetek?
Zapraszamy do Szkoły do Wójcina, pożyczki bezprocentowe.
Kasa Sławomira;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co mają robić w tej sprawie ? nic, byli na tej imprezie wszyscy zainteresowani,teraz kasa się zgadza i o co chodzi.?????

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.