Facebook Google+ Twitter

Sekretarz Generalny ONZ jeździ taksówką na baterie słoneczne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-14 20:00

Sekretarz Generalny ONZ , Ban Ki Mun, daje osobisty przykład walki z globalnym ociepleniem. Do pracy zaczął dojeżdżać taksówką zasilaną bateriami słonecznymi.


Ban Ki Mun pożyczył auto od szwajcarskiego nauczyciela i wynalazcy Luoisa Palmera, który solarną taksówką odbywa podróż dookoła świata i właśnie znalazł się w Nowym Jorku. Palmer chce w ten sposób udowodnić, że energia słoneczna jest doskonałym rozwiązaniem dla przemysłu motoryzacyjnego; Ban Ki Mun jest podobnego zdania: - Mam nadzieję, że ta solarna taksówka, która wykorzystuje jedno z alternatywnych źródeł energii może udowodnić, że ze zmianami klimatu da się walczyć. Musimy tylko być praktyczni i twórczy.

Te cechy przydadzą się z pewnością podczas międzynarodowego szczytu w sprawie walki z globalnym ociepleniem, jaki za trzy miesiące odbędzie się w Poznaniu. Będzie to kolejna runda rozmów dotyczących nowego globalnego traktatu o zmniejszaniu emisji gazów cieplarnianych. Ban Ki Mun chce, by końcowe szczegóły porozumienia zostały ustalone najpóźniej w przyszłym roku. Umowa miałaby zastąpić wygasający w roku 2012 Protokół z Kioto.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.