Facebook Google+ Twitter

Sekretarz ONZ: Nowy traktat w Kopenhadze jest możliwy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-28 12:36

Sekretarz generalny ONZ ponownie wezwał światowych liderów do szybkich działań na rzecz ochrony klimatu. Ban Ki Mun przemawiał podczas szczytu państw brytyjskiej Wspólnoty Narodów, który dobywa się w Trynidadzie.

„Bądźcie skoncentrowani, pełni poświęcenia i przyjedźcie do Kopenhagi, by zawrzeć konkretny układ", powiedział Ban Ki Mun. Jego zdaniem ustalenie treści nowego globalnego traktatu o zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych podczas grudniowego szczytu w Danii jest nadal możliwe.

Pełen optymizmu jest też duński premier, Lars Lokke Rasmussen. W trakcie szczytu Wspólnoty Narodów stwierdził on, że świat powinien zobaczyć, jak się wyraził, „konkretne pieniądze na stole" w przeciwnym razie kopenhaski szczyt zakończy się niepowodzeniem. Większość analityków, a także politycy uważają jednak, że grudniowe rozmowy w Danii nie przyniosą przełomu; podziały dotyczące konkretnych ograniczeń emisji gazów cieplarnianych oraz pieniędzy na walkę ze skutkami zmian klimatycznych są bowiem zbyt duże.

Podczas grudniowego szczytu negocjatorzy przyjmą prawdopodobnie tylko ogólne założenia; formalny międzynarodowy traktat będzie można podpisać najwcześniej w przyszłym roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.