Facebook Google+ Twitter

Sekretarz Stanu RP broni Nergala: To mój ziomal

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Sławomir Nowak, w wywiadzie opublikowanym dziś na portalu onet.pl, wyraził m.in. swój pogląd na temat udziału Adama "Nergala" Darskiego w jednym z programów telewizji publicznej.

Nowak w wywiadzie dla portalu onet.pl przyznał, że "śmieszy go" atak środowisk prawicowych na Nergala, którego sekretarz nazwał "swoim ziomalem". Przekonywał, że nie przeszkadza mu w żaden sposób obecność Darskiego w telewizji publicznej, bo "nie narusza to w żaden sposób jego wolności osobistej". Jak sam przyznał, nikt nikogo nie zmusza do tego, by oglądać Nergala w telewizji. Nowak stwierdził także, że "bycie innym od całej reszty" jest zaletą Darskiego, a to, że odnosi on sukcesy wraz ze swoim zespołem, tylko dobrze o nim świadczy.

Radykalne reakcje prawicowych mediów, posłów PiS-u oraz Kościoła uznał jako "darmową reklamę" dla lidera zespołu Behemoth.

Czytaj też: Nergal w "The Voice of Poland" będzie promował satanizm?


Na pytanie, czy darcie Biblii osobiście Nowaka nie oburza, prezydencki minister odpowiedział, że sam "nie chciałby być świadkiem tej sytuacji". Jak podkreślił, wydarzenie to miało miejsce na "zamkniętym spotkaniu", na które wchodziło się na własną odpowiedzialność. Przypomniał również wyrok sądu (dotyczący sprawy zniszczenia Biblii przez Nergala i rzucenia jej w stronę publiczności z wulgarnym okrzykiem - przyp. red.), który uniewinnił Nergala stwierdzając, iż jego czyn był "swoistą formą sztuki".

Zobacz również: Nergal w TVP to skandal. Nie płaćmy za abonament - apeluje bp Mering


Nowak mówił też sporo o polityce. Na pytanie o to, czy warto ponownie zorganizować akcję "Zmień kraj. Idź na wybory", były poseł odpowiedział, że tak, tylko w nieco innej formie. Jego zdaniem Polska powinna ciągle się zmieniać, tak jak przez poprzednie cztery lata, a hasło kampanii pro frekwencyjnej powinno mieć w swojej nazwie wezwanie nie "zmień", a "zmieniaj kraj".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

S.O.
  • S.O.
  • 15.09.2011 09:44

Satanizm był i jest nadal obecny w tym kraju. Przykłady : pzpr i stronnictwa sojusznicze ,przedtem ppr,zms,zmw,zmp,zsmp,sld i sojusznicy. Na dodatek stronnicy aborcji i homoseksualizmu oraz pedofile.Ale życie jest krótkie i trafią oni wszyscy do piekła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.