Facebook Google+ Twitter

Sekretarz Stanu USA rozpocznie wieczorem wizytę w Rosji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-12 10:00

Według dziennika „Kommiersant", rozmowy Hillary Clinton w Moskwie pokażą , czy rzeczywiście w stosunkach między Stanami Zjednoczonymi i Rosja nastąpił przełom.

Gazeta pisze, że w trakcie rozmów zostanie poruszona kwestia irańska i sprawa podpisania nowego rosyjsko-amerykańskiego porozumienia o redukcji zbrojeń strategicznych. Czołowi rosyjscy politycy chcą też dowiedzieć się więcej szczegółów na temat przyszłości amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Europie.

„Kommiersant" pisze, że minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow w trakcie rozmów z Hillary Clinton zamierza poruszyć plany Waszyngtonu dostarczenia Polsce rakiet „Patriot" „jako rekompensaty za rezygnację z rozmieszczenia stacjonarnych obiektów tarczy". Gazeta zwraca uwagę, że jeszcze do niedawna Moskwa twierdziła, że plany te są „sprawą dwustronnych stosunków między Warszawą i Waszyngtonem".

Ekspert Aleksiej Małaszenko pisze w komentarzu, że „wizyta Hillary Clinton w Moskwie pokaże na ile romantyzm Barcka Obamy współgra z pragmatyką waszyngtońskich weteranów".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.