Facebook Google+ Twitter

Sekretarz stanu USA witana w Indiach protestami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-04 16:21

Wizycie amerykańskiej sekretarz stanu Condoleezzy Rice w Indiach towarzyszą protesty indyjskich komunistów. Partyjni aktywiści tego ugrupowania demonstrowali w pobliżu miejsca, gdzie odbywały się jej rozmowy z szefem indyjskiej dyplomacji.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, nie doszło dziś w Delhi do podpisania ostatecznego porozumienia o indyjsko-amerykańskiej współpracy nuklearnej. Powodem były opóźnienia proceduralne. To właśnie przeciw temu porozumieniu oraz dalszemu zacieśnianiu więzów indyjsko-amerykańskich protestują tamtejsi komuniści. W ich przekonaniu, nadmiernie uzależni to Indie i ich politykę zagraniczną od Stanów Zjednoczonych.

Zwolennicy porozumienia, wywodzący się z rządzącej partii kongresowej, twierdzą z kolei, że porozumienie otwiera Indiom drogę do nowoczesnych technologii atomowych i dostaw paliwa jądrowego z całego świata. Jak tłumaczą, jedynie rozwój energetyki atomowej może zaspokoić rosnące potrzeby energetyczne kraju.

W programie rozmów amerykańskiej sekretarz stanu z władzami w Delhi znalazły się także kwestie terroryzmu w Azji Południowej oraz sytuacja polityczno-militarna tego regionu.
Wieczorem Condoleezza Rice będzie uczestniczyć w przyjęciu wydanym na jej cześć przez indyjskiego premiera Manmohana Singha. Jutro rano Condoleezza Rice opuści Indie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.