Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21317 miejsce

Sekretne Wojny Mossadu

Mossad Terroryzm Bliski Wschód Wojna Tajne operacje

Gdy na Bliskim Wschodzie wybucha samochód z Irańskim naukowcem, gdy w niewyjaśnionych okolicznościach ginie członek palestyńskiej grupy terrorystycznej w Paryżu, pada podejrzenie na jedną organizację Mossad. Znanej z werbowania informatorów w trudno dostępnym kraju, eliminująca wrogów , będąca wzorem sama dla siebie.

Sekretne wojny Mossad-u Yvonnick Denoel-a to druga w bardzo krótkim czasie publikacje poświęcona Izraelskiej Agencji Wywiadowczej. Smaczku dodaje fakt iż o samym autorze za dużo nie wiadomo , poza tym , iż napisał 2 inne publikacje.

Książka napisana jest bardzo przystępnym językiem, autor przytacza wiele przykładów ale zaskakuje ilością szczegółów. Mossad poznajemy od kuchni, pierwsze co zasługuje na uwagę to ilość zadań jakimi zajmuje się Mossad. Działania, akcje które czasem nadszarpują stosunki z innymi agencjami wywiadowczymi . Bardzo mocno zostaje uwypuklone powiedzenie „pracujemy razem ale szpiegujemy się nawzajem”.

Można śmiało powiedzieć iż publikacja dotyczy nie tylko Mossadu ale także kuchni Izraelskiej polityki, personaliów, stosunków z sąsiadami współpracy z innymi agencjami wywiadowczymi (ciekawy jest rozdział o współpracy z Francuskim wywiadem.) , niektórzy sąsiedzi (Izraela) tak chętnie oficjalnie nie rozmawiają z państwem żydowskim a potajemnie z Mossadem przeprowadzają akcje , dzielą się informacjami czy robią interesy (handel bronią).
Autor pokazuje złożoną sieć organizacji terrorystycznych i sposobu ich finansowania ,
dysponuje imponującą wiedzą i materiałem badawczym, porusza akcje które wydarzyły się nie dawno np. Operacja w Dubaju, zamachy na Irańskich atomistów.

Książka nie może zostać nie przeczytana !!!

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Mossad


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.