Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1096 miejsce

Sekrety seksu babć i dziadków

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2007-08-24 16:09

Co dzieje się za drzwiami sypialni 80-latków? Klawy seks babć i dziadków. Mimo mocno leciwego wieku 70. i 80-latkowie nadal z przyjemnością i chęcią uprawiają seks w zaciszu swych sypialni - wynika z badań University of Chicago. I to znacznie częściej i bardziej entuzjastycznie niż wszystkim do tej pory się wydawało.

Marcello Mastroianni i Sophia Loren w filmie "Ready to Wear" - USA 1994 / Fot. Filmowe: Kadr z filmu- Wielu starszych ludzi uprawia seks regularnie, zwykle tak często jak osoby młodsze - twierdzi Stacy Tessler Lindau z University of Chicago. Aż 73 procent badanych amerykańskich seniorów miało co najmniej jeden stosunek seksualny w zeszłym roku - wynika z ustaleń zespołu naukowców. To jeden z wniosków z amerykańskiego projektu badawczego NSHP, opublikowanych w najnowszym wydaniu magazynu naukowego „The New England Journal of Medicine”.

Wszystkie zaprezentowane i zweryfikowane dane pochodzą od objętych studiami 3005 dorosłych osób w wieku od 57-85 lat. Potwierdzono, że aktywność seksualna faktycznie zmniejsza się wraz z wiekiem. Ale mimo to ponad połowa najstarszych osób objętych badaniami (75-85 lat) przyznawała się do uprawiania seksu dwa, trzy raz w miesiącu. 23 procent robi to nawet raz na tydzień. Osoby starsze niezbyt chętnie eksperymentują z seksem oralnym. 60 proc. tych poniżej 65 roku życia zdradziło, że miało takie doświadczenia w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Tylko 32 proc. respondentów po 75 roku życia twierdziło podobnie. Do masturbacji przyznało się 52 procent starszych mężczyzn i 25 proc. mocno dojrzałych pań. Aktywność seksualna jest w dużym stopniu zależna od ogólnego stanu zdrowia seniorów. Ci w lepszej kondycji częściej lądowali w łóżku nie tylko po to, aby się wyspać. Mimo to połowa respondentów skarżyła się na co najmniej jeden problem zdrowotny natury seksualnej. U mężczyzn były to najczęściej kłopoty z erekcją. U pań – zmniejszone zainteresowanie samym seksem.

14 proc. starszych mężczyzn i jeden procent pań w złotej jesieni wieku stosuje różne środki poprawiające wydolność seksualną organizmu. Panie okazały się przeciętnie mniej aktywne seksualnie od panów a to dlatego, że zwykle trudniej było im znaleźć partnerów. Tylko 35 proc. babć zgodziło się, że „seks nie jest najważniejszy”. I ledwo 13 proc. dziadków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.