Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25807 miejsce

Seks bez zabezpieczenia popularny wśród polskich nastolatków

Polacy stanowią największy odsetek osób wśród młodych Europejczyków, które przyznają się do uprawiania seksu bez zabezpieczenia z zupełnie nowym partnerem. Badania na ten temat przeprowadziła firma GfK HealthCare na potrzebę sondażu z okazji Światowego Dnia Antykoncepcji.

 / Fot. Eruedin, http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d5/Kondom_gruen.jpgAż 46 proc. młodych Polaków w wieku 15-19 lat, choć raz współżyła bez zabezpieczenia z nowo poznanym partnerem. Tłumaczenia nastolatków takiego zachowania może dziwić. 37 proc. respondentów usprawiedliwiało się brakiem dostępu, w danej chwili do środków antykoncepcyjnych. 15 proc. o użyciu zabezpieczenia po prostu zapomina. Jednak istnieje również grupa młodych, którzy przyznają, że nie lubią używać tych środków.

Nie używanie antykoncepcji często kończy się niechcianą ciążą. Jak tłumaczy dr Romuald Dębski, kierownik Kliniki Położnictwa i Ginekologii CMKP w Warszawie rocznie rodzi około 40 tys. kobiet poniżej 19. roku życia. Niewiadomo natomiast jaki jest rzeczywisty odsetek młodocianych ciąży, ponieważ wiele z nastolatek poddaje się aborcji.

Wiadomo natomiast, że spada wiek inicjacji seksulanej. W tej chwili w naszym kraju wynosi on około 17 lat. Dlatego dane podane przez GfK HealthCare są tym bardziej niepokojące. Na prezentacji omawianych analiz zleconych przez Bayer Schering Pharma, eksperci stwierdzili, że w Polsce koniecznie trzeba przeprowadzić rzetelną edukację seksulaną wśród młodzieży. W tym spotkaniu uczestniczylo 4,5 tys. młodych ludzi z 25 krajów.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.