Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7733 miejsce

"Seks dla opornych" od niedzieli na deskach Teatru Polonia

Od niedzieli 12 lutego w warszawskim Teatrze Polonia można oglądać nowy spektakl "Seks dla opornych" w reżyserii Krystyny Jandy, z udziałem znakomitych aktorów - Doroty Kolak i Mirosława Baki.

 / Fot. fot. Ewa Ratkowska, materiały prasoweAgentka nieruchomości i architekt, kochające się małżeństwo z trzydziestoletnim stażem, oboje balansowali wyłącznie między pracą a domem. Prowadzili spokojne, przeciętne życie, nie pozwalając sobie nawet na drobne szaleństwo, popadli w rutynę. Do tego po opuszczeniu przez dzieci rodzinnego gniazda, zostali sami i zauważyli, że muszą od nowa nauczyć się żyć ze sobą.
Barbara, kobieta pełna pasji, pełna marzeń postanawia, że czas zerwać z rutyną i odświeżyć związek. Namawia męża na wykorzystanie wskazówek z poradnika "Seks dla Opornych" i spędzenie weekendu w najmodniejszym hotelu w mieście. Wydawać się może, że znajdują się w takim momencie, że nic nowego ich już nie zaskoczy, a jednak, jak powiedział Mirosław Baka - Zdarza się tu, w tym krótkim czasie, na tej scenie wszystko, co może się zdarzyć z małżeństwem, w takim momencie przełomowym.

 / Fot. fot. Ewa Ratkowska, materiały prasowe -To jest komedia z rodzaju tych najpiękniejszych, najmądrzejszych. Jest dużo sytuacji komicznych, które bawią publiczność, ale znam osoby, które wychodziły ze spektaklu, zapłakane. Bo zobaczyły na scenie siebie samych - powiedział o widowisku Mirosław Baka i podkreślił, że spektakl nie pozostawi nikogo obojętnym, każe się zastanowić. - Sztuka jest fantastycznie skonstruowana i jej siła leży w prostocie.  / Fot. fot. Ewa Ratkowska, materiały prasoweAutorka doskonale oddaje punkt widzenia kobiet, to w pewnym sensie oczywiste, ale muszę powiedzieć, że męska perspektywa jest tutaj jest równie trafnie uchwycona, prawdy – wyważone, równowaga zachowana. Ten dialog między racjami obojga bohaterów daje olbrzymie możliwości jeśli chodzi o grę aktorską. Oglądamy tę parę w całej ich różnorodności - od sytuacji śmiesznych, zupełnie zabawnych, do sytuacji śmiertelnie poważnych i prawdziwie bolesnych - dodał aktor.

 / Fot. fot. Ewa Ratkowska, materiały prasoweSama Krystyna Janda, uważa, że tekst jest absolutnie uniwersalny i wychodzi daleko poza tę jednostkową sytuację sceniczną. Spektakl powstał w wyniku współpracy trójmiejskiego Teatru Wybrzeże i warszawskiego Teatru
Polonia. Artyści wydają się z niej niezwykle zadowoleni. – Bardzo ucieszyłam się na myśl o tej współpracy, o tych artystach - mówiła na próbie medialnej Krystyna Janda. Dorota Kolak nazwała pracę z reżyserką niezwykłą przygodą. Natomiast Mirosław Baka zaznaczył, że Janda jest fantastycznym reżyserem w niezwykły sposób prowadzi aktorów i otwierając przed nimi nowe ścieżki myślenia o tworzeniu postaci. "Seks dla opornych" odniósł ogromny sukces w Trójmieście. Reżyserka powiedziała, że na wybrzeżu bardzo ciężko się dostać na spektakl - ludzie odkupują od innych bilety za każdą cenę.

Reżyseria: Krystyna Janda
Tłumaczenie: Hanna Szczerkowska
Scenografia: Maciej M. Putowski
Występują: Dorota Kolak, Mirosław Baka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Cieszę się, że nasi gdańscy aktorzy mogą pokazać swój profesjonalizm również na scenie warszawskiego teatru. U nas biletów brak, ale może w kwietniu, albo w maju będę miała szczęście. O sztuce było głośno już przed premierą i jestem bardzo jej ciekawa, bo przecież to samo życie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
teatroman
  • teatroman
  • 13.02.2012 15:09

świetne tłumaczenie Hanny Szczerkowskiej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.