Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3827 miejsce

Seks grupowy jest niezdrowy, czyli co każdy pierwszoklasista wiedzieć powinien

Gdy odebrałem ze szkoły niespełna 9-letnią chrześnicę, moją uwagę przykuła tablica, na której obok postaci Jezusa umieszczono plakat ostrzegawczy. Dzieci mogą się z niego dowiedzieć o niebezpieczeństwach dla ich "wiary, duchowości i tożsamości chrześcijańskiej". Mowa jest o satanizmie, faszyzmie, homoseksualizmie i seksie grupowym...

1 z 2 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Krzyż nerona, swastyka a nawet motyl - tych znaków winny się wystrzegać chrześcijańskie dzieci. Fot. Tomasz Osuch
Krzyż nerona, swastyka a nawet motyl - tych znaków winny się wystrzegać chrześcijańskie dzieci. Fot. Tomasz Osuch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Panie Waldemarze, dla mnie niepokojący jest fakt, że zarówno te plakaty jak i niektóre opracowania na podobny temat w gruncie rzeczy demonizują symbole, zamiast ostrzegać przed zgubnymi skutkami przystąpienia do tej czy innej sekty oraz przed metodami, jakie sekty wykorzystują, żeby zwabić nowych członków.
To jest dla mnie ewidentnym błędem, bo dzieci i młodzież pociąga to, co tajemnicze, groźne, kojarzone z nieznanymi mocami (popularność cyklu o Potterze czy "Zmierzchu" nie jest czymś charakterystycznym dla naszych czasów - wystarczy przywołać baśnie braci Grimm). Póki młody człowiek nosi krzyż celtycki, skarabeusza czy oko Horusa, bo taka jest moda, nie ma w tym nic groźnego. Gorzej, kiedy zacznie mu się opowiadać o ich związkach z okultyzmem - wtedy może zacząć drążyć i rzeczywiście trafić na werbowników z sekty.
No i jeszcze jeden problem - co się stanie, jeśli jakaś sekta wykorzysta chrześcijański krzyż jako swój symbol?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Waldemar Janeda
  • Waldemar Janeda
  • 04.04.2012 22:24

@ erk. No i jak każda rozmowa z antyklerykałem niosącym pochodnię oświecenia w tym ciemnogrodzie kończy sie na argumentach których nie warto komentować, bo na tego typu argumentacje szkoda czasu. To porównanie podręcznika promowanego w Hiszpanii do seminarium no... wyżyny intelektualne po prostu!!!
Tam jeszcze oświeceni genderowcy rozpowszechniali inne podręczniki np. przewodnik bezpiecznego seksu homoseksualnego w Londynie. I te pozycje miały pochwałę ze strony rządu Hiszpanii,ale wtedy rzadził słusznie już zapomniany lewacki bohater spod znaku cheGuevary czyli Zapatero. Jaką katastrofa skończyły się jego rządy przypominać chyba nie muszę?

Komentarz został ukrytyrozwiń
erk
  • erk
  • 04.04.2012 21:40

@Waldemar Janeda

Ma Pan całkowitą rację.W latach dziewięćdziesiątych oszalałe tłumy sekciarzy szturmowały warownie polskiego katolicyzmu,a ten,jak i jemu podobne plakaty były przestrogą dla każdego katolika,że są na świecie ludzie,którzy mają własny,często wypaczony światopogląd.Jednak katol nie jest w stanie samodzielnie "przesiać plewy od ziarna"i wszystko należy mu tłumaczyć przy pomocy obrazków.Inną sprawą jest fakt,że jedyna i słuszna religia katola jest niczym spiżowy pomnik-twarda i wieczna;Tak twarda jak ich wytresowane łby nabite rozkazami typu:klęknij,powstań,ewentualnie:rzuć na tacę...;oraz tak wieczna jak ich pamięć-co niedziela klecha musi im powtarzać ,w co wierzą,po co wierzą i dlaczego wierzą,bo tylko klecha z całego towarzystwa czyta ewangelię(nie wspominając o katechizmie) i z racji wykonywanej roboty musi umieć wciskać kit.
Ali Baba i 40 pedałów....hm... to coś jakby...seminarium?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To zastraszające, przede wszystkim jednak dla rodziców - że tego rodzaju plakaty znajdują się w szkołach!
A gdzie są te plakaty które dzieci uczyć powinny tolerancji, miłości do zwierząt i do ludzi, także o odmiennych orientacjach seksualnych!??

Widać "w podstawówce" od wieków nic się nie dzieje! Za moich lat uczono idei socjalistycznych na "lekcji wychowania obywatelskiego"... Dzisiaj uczy się w takich samych szkołach zawiści do innych orientacji seksualnych, w imię "nakazów chrześcijańskich, katolickich"! W czymże różnica?... biedne te dzieciaki!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Waldemar Janeda
  • Waldemar Janeda
  • 04.04.2012 14:57

@erk. Krzyż musi zostać jak rozpoznasz oszalały tłum ciemnych katoli kiedy przyjdą pod twe okno. dzisiaj pewnie co wieczór masz seans nienawiści pod oknem z płonącymi krzyżami i okrzykami zabic otwarty umysł!!!
Te babcie w moherowych beretach szturmujące twoją warownię ateizmu musisz przeciez jakos rozpoznac prawda?
Ten plakat zrobili jacyś młodzi ludzie przypominam początek wieku Polska była zagrożona atakiem sekt. Wystarczy przypomnieć sobie audycje telewizyjne z tamtego okresu i to nie z TV Trwam. Oceń cały artykuł świetny i rzetelny. Marta Jenner. Jest pytanie czy informacja i przestrzeganie przed czymś nie przynosi odwrotnych skutków? Ale grzech zaniechania tez jest błędem. I tak wolę taki plakacik niż genderowe podręczniki z Hiszpanii np. komiks Ali Baba i 40 pedałów ( tytuł oryginalny ) pełno tam rysunków cudownego zaspokojenia między mężczyznami i to bardzo obscenicznych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
erk
  • erk
  • 04.04.2012 11:25

@Marta Jenner

Każdy,kto odprowadzał dziecko do przedszkola doświadczył siłę "znaków"Dobrze wytresowane dzieci bez niczyjej pomocy wieszają swoje kurteczki pod znaczkami typu;domek,ptaszek,piłeczka itp.Dzieciak nie musi wiedzieć co znaczy znaczek,ale doskonale wie jak ma na niego reagować.
Podobnie jest w tym przypadku.Wystarczy pokazać katolom znaki "zakazu i nakazu"i pod groźbą ognia piekielnego wbić im do głowy,że mają te znaki omijać z daleka.I to wystarczy.Kościelni decydenci nie widzą potrzeby tłumaczenia czegokolwiek "tępemu bydłu"ponieważ stado i bez tłumaczenia,odpowiednio zareaguje jedynie na znak.A to co on przedstawia i reprezentuje.,..po co to komu?
Gdyby odebrać katolowi jego "znaczki",biedaczyska gotowi są do końca zwariować i pogubić się we własnej "silnej,niezachwianej,wierze",która de facto opiera się wyłacznie na symbolice.Symbol jest tu najważniejszy-ważniejszy od Człowieka.Prawdę powiedziawszy,gdyby zamienić katolowi krzyż na jakiś inny totem,niewiele by to zmieniło.
Po co tłumaczyć,i kto to ma robić,katole-sekciarze?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż, w takim razie zabrakło kogoś, kto wytłumaczyłby tym młodym ludziom, że mogą w ten sposób wzbudzić zainteresowanie sektami. Podobne błędy popełniano zresztą w szkołach podczas niektórych akcji dotyczących narkotyków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
waldemar janeda
  • waldemar janeda
  • 03.04.2012 23:14

źródło tego plakatu to wydawnictwo " Cywilizacja " numery z lat 2002/2003 tekst dotyczył sekt był profesjonalnie opracowany przez grono naukowców. Pismo jest tłumaczone na język angielski. Wydaje mi się, ze ten plakat to zbitka zrobiona przez młodych ludzi i rozwieszana w szkołach bez całej treści zawartej w rzetelnym opracowaniu. No to chyba tyle. Znów jakiś suchar wyciagnięty z zakurzonych piwnic a erk juz wpada w ekstazę i widzi niebezpieczny znak w postaci gorejącego krzyza, który rozbłysnął mu na suficie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obawiam się, że te plakaty mogą odnieść skutek odwrotny do założonego. Kilkuletni dzieciak kojarzy jednorożca z baśnią, a nie z seksem grupowym i chyba lepiej, żeby tak zostało...

Komentarz został ukrytyrozwiń

W czym tkwi problem? Tomek trafił na ten plakat w pobliskiej szkole, zrobił zdjęcia i o tym napisał. O katastrofie smoleńskiej będzie się mówić za 100 lat, a o kontrowersyjnym plakacie nie można?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.