Facebook Google+ Twitter

Seks i pieniądze

Podaż, popyt i inne mechanizmy rynkowe mogą być seksowne.

Seks i pieniądze Kalkulacja w miłości autorstwa dr Mariny Adshade, przetłumaczone przez Magdalenę Rabsztyn, wydane przez Dom Wydawniczy PWN. Brzmi poważnie, ale i... pociągająco.

Na 304 stronach otrzymujemy zbadane to, o co baliście się zapytać: co łączy seks i pieniądze. Autorka prowadziła od kilku lat, na Uniwersytecie w Vancouver, popularne zajęcia pod nazwą: „Ekonomia seksu i miłości”. Opowieści o seksie miały oswajać studentów, w przystępny sposób, z prawami ekonomii. Co na początku miało być zabawnym podejściem do trudniejszego tematu, okazało się nowatorskim spojrzeniem pozwalającym zrozumieć studentom – ich miejsce „na rynku seksu i miłości.”

Ta książka pozwoli nam się na tych rynkach odnaleźć. Seks i miłość są tu pokazana jako kolejny towar.
Autorka w sposób zajmujący, ciekawy i zrozumiały, choć wszystko oparte jest na badaniach, statystykach i innych wyliczeniach, przy tym nie pozbawione humoru, wprowadza nas w świat seksu i pieniędzy. Udowadnia nie tylko, że miłość czyni szczęśliwym, ale również, kogo bardziej uszczęśliwia, kto łatwiej decyduje się na zdradę. Uwzględnia przy tym podział również pod względem orientacji seksualnej.

Ba, jest nawet odpowiedź, czy „wielkość ma znaczenie”, w aspekcie: jak to wpływa na lokalny rynek.

Omówione zostały zachowania rynków na podstawie przedstawienia wielu miejsc na świecie. Obalone zostało wiele stereotypów, przykładowo: co do prezerwatyw i ich dostępności...
Pokazany został wpływ na rynki… antykoncepcji i jak się okazuje, wcale nie jest on mały.

Nie brakowało też odwołań do teorii ewolucyjnych, jak również pojawiło się sporo nowych. Niektóre teorie dr Mariny Adshade są odważne i niekiedy przez swoja śmiałość, budzą pewien krytycyzm, ale nie o to tutaj chodzi, by przyjmować je bezkrytycznie. Są one jednak dobrze uzasadnione i poparte konkretnymi dowodami. Książka jest w końcu pracą popularnonaukową, w której autorka opisuje bez emocji to, co budzi te największe: seks i miłość, w kontekście pieniądza.

Jako ciekawostkę dodam, że i fani Biebera, też znajdą tutaj coś dla siebie.

Przeczytajcie, a jest duże prawdopodobieństwo, że nie raz lektura Was zaskoczy. Jest to jednak wiedza bezcenna. Jak napisano na obwolucie „Czy jesteś singlem, czy żyjesz w szczęśliwym związku, twoje życie warunkuje ekonomia. Istnieje rynek seksu i miłości, a ty jesteś jego częścią!”. Warto o tym wiedzieć i pamiętać co kieruje naszymi zachowaniami i ocenami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jak czytam "ten samochód jest seksowny " to mi się odechciewa -samochodu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.