Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9657 miejsce

„Seks, miłość i podatki” – pierwsze czytanie sztuki

14 kwietnia br., w gorącym okresie corocznych potyczek z fiskusem, na deskach Teatru Studio Buffo odbyło się performatywne czytanie pierwszego polskiego tłumaczenia amerykańskiej komedii z urzędem skarbowym w tle – „Seks, miłość i podatki".

„Seks, miłość i podatki” to polski tytuł farsy „Love, sex and I.R.S” z 1979 roku. Jej autorzy, William Van Zandt i Jane Milmore, napisali wspólnie ponad 30 przebojów scenicznych i telewizyjnych. Odnoszący sukcesy na całym świecie spektakl zostanie po raz pierwszy zrealizowany w Polsce dzięki producentom z firmy Tito Productions. Pierwsze, otwarte dla publiczności czytanie sztuki odbyło się w konwencji komediowych seriali telewizyjnych („Alf”, „Pełna chata”). W czytaniu wzięli udział m.in. Olga Bołądź, Bartłomiej Topa oraz gość specjalny, Krzysztof Ibisz. Klimat wczesnych lat 90-tych podkreśliły kostiumy i muzyka dobrana przez Jana Młynarskiego. Podczas wieczoru zarówno improwizujący na scenie aktorzy, jak i publiczność bawili się świetnie. Już wkrótce sztuka zagości na deskach teatralnych w Warszawie i całej Polsce.

Główni bohaterowie spektaklu, Jon i Leslie to młodzi, niespełnieni muzycy wynajmujący mieszkanie na nowojorskim Manhattanie. Brak regularnych dochodów i życie ponad stan zmusza ich do ciągłego kombinowania. Jon planuje małżeństwo z atrakcyjną Kate bez świadomości, że narzeczona jest wobec niego nieuczciwa, a sam ma na sumieniu oszustwo … podatkowe. Wizyta kontrolera z urzędu skarbowego wywołuje lawinę zabawnych zdarzeń. Stawką w grze jest nie tylko uniknięcie więzienia, ale też wieloletnia przyjaźń i szczęście osobiste bohaterów.

Dokąd mogą doprowadzić niewinne kłamstewka? Jak wykiwać urząd skarbowy? Czy inspektor podatkowy może pokazać ludzką twarz? Odpowiedzi na te pytania już wkrótce w spektaklu „Seks, miłość i podatki”!

„Seks, miłość i podatki”
Przekład: Emilia Miłkowska
Produkcja: Tito Productions: Katarzyna Fukacz-Cebula, Damian Słonina
Reżyseria: Agata Puszcz
Obsada: Olga Bołądź, Lidia Sadowa, Ewa Serwa, Paweł Domagała, Piotr Ligienza, Bartłomiej Topa, Maciej Wierzbicki oraz gość specjalny – Krzysztof Ibisz
Oprawa muzyczna: Jan Młynarski
Kostiumy: Justyna Woźniak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.