Facebook Google+ Twitter

Seks po polsku, czyli dlaczego tylko 14,5 minuty

9 na 10 Polaków jest zadowolonych ze swojego życia seksualnego, jednak specjaliści oceniają nas zaledwie na 3+. We właśnie opublikowanych badaniach seksualności Polaków po 50., 84 procent respondentów uważa, że warunkiem udanego życia seksualnego jest miłość. Zobaczcie i posłuchajcie profesorów Zbigniewa Izdebskiego i Lwa Starowicza.

prof. Lew Starowicz fot.: T.Salinski Pierwszy raz w Polsce przeprowadzono badania seksualności Polaków po 50. roku życia. Wynika z nich, że prawie 30 procent mężczyzn w tym wieku ma problemy z erekcją. Co warte podkreślenia przytłaczająca większość, 80 procent, zaburzeń erekcji to objaw innej choroby na przykład cukrzycy, chorób serca, nadciśnienia lub uszkodzenia układu nerwowego. Problem jest często bagatelizowany i uważany przez panów za wstydliwy. Ale, jak podkreślają specjaliści, zwykle do wyleczenia.

78 procent badanych przywiązuje bardzo dużą wagę do gry wstępnej, a więc przytulania i czułych pocałunków. A za warunek konieczny udanego życia seksualnego zdecydowana większość, aż 84 procent badanych, uważa miłość. Co ciekawe Polacy, niezależnie od wieku, uważają siebie za dobrych kochanków.

Jacy jesteśmy? Zobacz, co mówi profesor Zbigniew Izdebski i profesor Lew Starowicz:
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawy wywiad,szkoda tylko, ze Starowicz ma w nim mniej czasu na wypowiedz... ale następnym razem ;-)

Co do tekstu towarzyszącego, to myślę, ze określenie: "gry wstępnej, a więc przytulania i czułych pocałunków" , jest trochę niedokładne, bo w takim razie drapanie za uchem można również nazwać grą wstępną... słowo "przytulanie" należałoby chyba zastąpić słowem "pieszczoty".
Poza tym, określenie "przytłaczająca większość" jest chyba trochę nie na miejscu, zwłaszcza w relacji seks-miłość, i tu sugerowałabym słowo "zdecydowana"... znacznie bardziej pasujące do kontekstu.
Ale to takie "dopieszczanie" tekstu (czepianie się z mojej strony) , które można uznać za zbyteczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

chmmm staram się wrzucać do sieci w miarę krótkie wypowiedzi, żeby były możliwe do obejrzenia... następnym razem będzie minut 15 :-) te 78% to zarówno panie i panowie, sam byłem zdziwiony. za perę miesięcy ma być gotowy portret młodszych rodaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co tu komentować? W końcu wypowiedzieli się specjaliści : )

Tylko czemu tak krotko? Skoro średnio na seks poświęcamy 14 minut, to danie na wypowiedź o seksie tylko pół minuty obydwu wybitnym seksuologom to trochę nieadekwatne ; ))

Komentarz został ukrytyrozwiń

zapomniałbym dać plusa za materiał:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Te 78 proc. od gry wstepnej to chyba kobiety? A moze dopiero po pięćdziesiatce gra wstepna nabiera takiego znaczenia?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A bo młodzi ludzie, Paweł, wolą... słuchać niż gawędzić. ;-)
Pamiętam, jak prof. dr hab. L. Gapik na wykładach z psychologii poruszał tematy seksualne, to frekwencja była bliska 100%. http://www.seksuolog.org.pl/viewtopic.php?t=300

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.02.2007 18:19

ciekawe czy Starowicz stwierdza to na podstawie własnych doświadczeń

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.02.2007 18:13

Hej, to fajnie wiedzieć, że nie jesteśmy sfrustrowanym seksualnie narodem. W ogóle bardzo optymistyczne mi się wydają te wyniki, choć uważam, że mimo wszystko będzie coraz gorzej. Niestety życie toczy się szybko i cały czas należy coś robić, żeby nie wypaść z rytmu. Gdzie tu miejsce na spanie, a co dopiero na seks?

Wręcz hurraoptymistyczne jest stwierdzenie, że 84% Polaków uważa, że miłość to podstawa dla seksu. Szkoda, że wśród swoich rówieśników nie zauważam za często tej tendencji...

A z tymi zaburzeniami seksualnymi po pięćdziesiątce - może to jest argument za tym, że w pewnym momencie związki, w których facet jest 20 lat starszy przestają być tak bardzo udane? Może Kamil Gopaniuk sam nie wiedział o tym, że w gruncie rzeczy miał rację w tekście: link ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

teraz jesteś ugotowana...w sumie powiedziałaś (tudzież napisałaś) niewiele...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.