Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5262 miejsce

Seks polski, czyli orgazm w Studio Buffo

Gra wstępna, stosunek i orgazm - to trzy najważniejsze etapy one-man show Rafała Rutkowskiego, w którym rozbiera on do naga naszą polską sztukę kochania, a w finale... siebie.

Seks polski / Fot. plakatGra wstępna zajmuje najwięcej czasu, trzeba więc się do niej dobrze przygotować. Aby podryw był skuteczny warto odstawić procenty (bo inaczej złowi się nie złotą rybkę, tylko wieloryba) i zaśpiewać serenadę -to podobno zawsze działa. Do tego dobry nastrój (w blasku zapalonych zniczy), przygotowane afrodyzjaki (kiełbaska, flaczki i gołąbeczek), striptiz (choć czasami lepiej go pominąć) i przynęta złowiona!

Czas więc na stosunek, który w Polsce (zdaniem Rutkowskiego) wieje nudą, bo co to za seks, kiedy robi się go tylko po bożemu? Aktor wyśmiewa Polaka jako nudnego, pruderyjnego, kochającego się bez fantazji, najlepiej przy zgaszonym świetle. Przybiera rolę profesora seksuologii i opowiada o oralu, analu, pozycji seksualnej z Grunwaldem i dwoma nagimi mieczami w tle. Polaku, spróbuj, a nie pożałujesz!

Rafał Rutkowski stawia tezę, że to, w jaki sposób mężczyzna myśli o kobiecie, wynika z tego, w jaki sposób mówi o swoim kraju. A więc Francuz powie: - Francja jest piękna. Hiszpan: - Hiszpania jest całym moim życiem. A Polak: - Ojczyzno ma, tyle razy we krwi skąpana. Ach jak wielka dziś Twoja rana. Ach jak długo cierpienie Twe trwa! - Ponieważ polska historia składa się z przegranych wojen, a Polacy interesują się cierpieniem i ranami, aktor proponuje, żeby nasze tradycje wpleść do gier łóżkowych. Stąd choćby nowa pozycja - na Rejtana.

Od samego początku boski Rutkowski gwarantuje zebranej publiczności wspólny orgazm. Nie zdradzę jednak jak (i czy w ogóle) udaje się mu to zamierzenie osiągnąć. Wyjawię tylko, że publiczność wydaje się być zachwycona spektaklem, śmieje się do łez, bije donośne brawa, zgłasza się na ochotnika, aby pokazać odbyt czy pozycję seksualną. Myślę, że aktor może być z siebie dumny, dał z siebie wszystko i zostało to docenione przez uczestników wspólnego orgazmu.

Rafał Rutkowski to podobno jeden z najlepszych polskich stand-up'erów. W show Seks polski stara się ubawić zgromadzoną publiczność, czyni to jednak bez cenzury (poruszając tematy związane z polską polityką, religią, a przede wszystkim polskim seksem) i bez kompleksów (pokazuje swoje możliwości kreacyjne: z typowego macho zmienia się w seksowną, skąpo ubraną divę). Razem z Maciejem Łubieńskim stworzyli więc dobre przedstawienie, podobno lepsze niż niejeden kabaret.

Napisałam podobno, bo sama za kabaretami nie przepadam. Show Rutkowskiego także nie przypadło mi do gustu, od samego początku, kiedy głos zapowiadający boskiego Rutkowskiego przerysował i samego seksownego macho (około 40-stki...) i wspólny stosunek seksualny, już o zakończeniu nie mówiąc... Niemniej jednak na długo zapamiętam te show.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Bardzo dziękuję za miłe słowa - wiecie, miałam wielki fun pisząc tę recenzję :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uśmiałem się :) Mogę jedynie potwierdzić słowa moich poprzedniczek. Świetna recenzja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetna recenzja :) A ja cieszę się, że nie musiałam o tym pisać ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mogę tylko pozazdrościć takich zdolności pisania recenzji :) Świetnie to opisałaś!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.