Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1531 miejsce

Seks? STOP! Od czego zależy jakość współżycia?

  • Aga -
  • Data dodania: 2017-03-01 10:27

Często słyszany zwrot „Nie dziś kochanie, jestem zmęczona” – nabiera całkiem nowego znaczenia. Ostatnie badania amerykańskich naukowców wykazały, że niedobór snu poważnie szkodzi naszemu życiu seksualnemu.

 / Fot. pexels.comBadania przeprowadzone przez North American Menopause Society (NAMS) na grupie 93 tysięcy kobiet jasno dowodzą, że istnieje zależność między jakością snu a czerpaniem przyjemności z seksualnych doznań.

Ja cię kocham, a ty śpisz

Zebrane wyniki wykazały, że im krótszy czas snu, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia zaburzeń w sferze seksualnej. Kobiety, które spały mniej niż 5 godzin na dobę lub cierpiały na bezsenność, deklarowały czterokrotnie większy spadek pożądania. Jakość i długość snu wpływała nie tylko na ogólne samopoczucie, ale także silne oddziaływała na sferę erotyczną.

Seks? STOP!

W Polsce sprawy łóżkowe wcale nie mają się lepiej. Jak pokazują badania, przemęczone i pochłonięte codziennymi problemami nie mamy ochoty na bliskość i namiętność. Z raportu „Seksualność Polaków 2017” wynika, że ze swojego życia seksualnego zadowolonych jest jedynie 49 procent kobiet. Szczególnie niepokoi fakt, że aż 30 procent Polek współżyło seksualnie z partnerem, mimo iż nie miało na to ochoty. Kochamy się coraz rzadziej i krócej – dowodzi opublikowany przez Zbigniewa Izdebskiego raport.

Jak czytamy na portalu http://kobiecosc.info/, przyczyn spadku libido może być wiele. Przepracowanie, stres, notoryczne zmęczenie – wszystko to rodzi frustrację i niezadowolenie, a co za tym idzie, brak chęci na współżycie lub obniżenie jego jakości. „Kobiety poświęcające się rodzinie i pracy często zapominają o własnych potrzebach seksualnych. Jeśli ten stan trwa kilka dni nie jest niepokojący, ale jeśli przedłuża się w nieskończoność jest niebezpieczny dla relacji partnerskiej” – mówią twórcy portalu.

Dlatego, kiedy partnerka ziewa, leniwie się przeciąga i szybko układa do snu, należy ją zrozumieć i dać się wyspać, a potem oddać się gorącym igraszkom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.