Facebook Google+ Twitter

Seks za pieniądze i inne poważne sprawy

Niniejszy zapis jest nieco żartobliwy w formie, ale poważny w treści w tym sensie, że przedstawia fakty i zdarzenia ubrane w słowa,

Alegoria poety / Fot. Francois Boucherjakich na co dzień nie używa się do opisu naszej - pozwólcie, że posłużę się chińszczyzną - słodko-kwaśnej rzeczywistości.

W telewizji Minister ds. Rodziny chwaliła kobiety za dzietność.
- Nasza zapomoga demograficzna 500 z hakiem jest skuteczna. Ilość urodzeń dzieci wzrosła o dziesięć procent w jednym miesiącu. Potem znowu wzrosła. I znowu. To już trzeci miesiąc z rzędu. Jesteśmy zachwyceni. – Mówiąc uśmiechała się tak radośnie, jakby to ona rodziła te dzieci.

Opozycja protestowała w sposób brutalny i nieokrzesany.
- Jesteście bezwstydni. Przepłacacie ludzi, aby uprawiali seks za pieniądze. To niemoralne. Ci ludzie rozmnażają się, nie mając ku temu żadnych kwalifikacji. Jest to produkcja chałupnicza, nieuregulowana przepisami. Aby jeździć samochodem, musisz mieć prawo jazdy. Nie możesz też prowadzić w stanie upojenia alkoholowego. Czy w akcie tak podniosłym, jak płodzenie i rodzenie dzieci, obowiązują jakies zasady prawne? Dopuściliście do tego, że ludzie to robią byle jak, byle gdzie, na łóżku, na dywanie, nawet w lesie, aby tylko zarobić. Wstyd! I to za państwowe pieniądze!
- Mamy jeszcze wiele do uregulowania, ale to wina Tuska. - Wyjaśniła Premier. - Jego rząd zrujnował nie tylko kraj, ale i pożycie małżeńskie, dopuszczając do głosu homoseksualistów, lesbijki, genderowców, in vitro i podobnych zboczeńców. My to naprawiamy.

- A co z przedszkolami i żłobkami? - Gardłowała opozycja.

- Po co nam one? – Odpowiedziała Minister ds. Kobiet. - Patrzymy długofalowo. Nasze rozwiązanie to więcej dzieci i więcej młodych emerytów. Starsze dzieci opiekują się młodszymi, młodsze jeszcze młodszymi, a emeryci zajmują się niemowlętami i oseskami. Po to jest wczesna emerytura. Odmłodzimy Polskę!

Rozległy się okrzyki z ław rządowych. Ktoś zaintonował: My młodzi, my młodzi, nam wino nie zaszkodzi. Potem recytowano „Odę do młodości”. Ktoś krzyknął: „Baba z wozu, chłopu lżej!”

Minister Finansów szybko obliczał. - Podwojenie 500 z hakiem da nam 20 procentowy przyrost ludności, potrojenie - 30-procentowy. Szybko wyprzedzimy Niemcy, a potem Indie i Chiny. Będziemy supermocarstwem!

- A skąd pieniądze na te 1500 z hakiem? – Wołała zgodnie opozycja.

- Zaoszczędzimy na armii! Nie kupię już ani jednego czołgu więcej, ani jednego helikoptera, ani okrętu. Pozwalniam wszystkich generałów. Damy radę. - Wyjaśnił z przekonaniem Minister Wojny i Pokoju.

- Ja dorzucę masę forsy ze ścinki drzew. - Zadeklarował Minister ds. Wyrębu Lasów. Zaoszczędzimy też na oczyszczaniu powietrza. I tak jest już czysto.

Zrobiło się bardzo radośnie. Zapanował powszechny optymizm. Opozycja również wpadła w wir uniesienia. Wszyscy całowali się ze wszystkimi. Ściskano Prezesa na wszelkie możliwe sposoby.

- Geniusz! Geniusz! – Wiwatowano.

Prezes był tak wzruszony, że obiecał, że wyjście z Unii Europejskiej będzie bezbolesne.
- Zaoszczędzimy na Unii Europejskiej, na imigrantach i na pensji dla Tuska. Tego zaprzańca! - Kiedy to powiedział rumieńce radości pojawiły się na jego białej, poważnej, spracowanej twarzy.

- Niech żyje demografia! Niech żyje Prezes. Niech żyje Polexit! - Długo wołał naród obserwujący posiedzenie parlamentu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

"Objawy schizofrenii

Halucynacje

Halucynacje są rzeczami, które człowiek widzi, słyszy, czuje węchem lub dotykiem, a których nie odbiera zmysłowo nikt inny. "Głosy" to najpowszechniejszy rodzaj omamów w schizofrenii. Wiele osób z tym zaburzeniem psychicznym słyszy głosy. Mogą one rozmawiać z daną osobą o jej zachowaniu, nakazywać jej robić różne rzeczy lub ostrzegać ją o niebezpieczeństwie. Czasami głosy rozmawiają ze sobą. Ludzie ze schizofrenią mogą słyszeć głosy na długi czas, zanim rodzina i przyjaciele zauważą problem.

"Głosy" to najpowszechniejszy rodzaj omamów w schizofrenii.

Inne rodzaje halucynacji obejmują widzenie ludzi lub przedmiotów, których tam nie ma, odczuwanie zapachów, których nikt inny nie wyczuwa oraz czucie rzeczy, takich jak niewidzialne palce dotykające ciała, gdy nikogo nie ma w pobliżu.

Urojenia

Urojenia są fałszywymi przekonaniami, które nie są częścią kultury danej osoby i się nie zmieniają. Pacjent wierzy w urojenia nawet po tym, gdy inni ludzie udowodnią, że przekonania te są nieprawdziwe czy nielogiczne. Osoby ze schizofrenią mogą mieć złudzenia, które wydają się dziwaczne, na przykład wiara, że sąsiedzi są w stanie kontrolować ich zachowanie falami magnetycznymi. Mogą również wierzyć, że ludzie w telewizji kierują do nich specjalne wiadomości albo że stacje radiowe nadają ich myśli na głos publiczności. Czasami pacjenci ze schizofrenią uważają, że są kimś innym, na przykład słynną postacią historyczną. Mogą mieć paranoidalne złudzenia i wierzyć, że inni próbują im zaszkodzić, przykładowo poprzez oszukiwanie, nękanie, zatrucie, szpiegowanie lub spiskowanie przeciw nim lub przeciw bliskim im osobom. Te przekonania są nazywane "urojeniami prześladowczymi"."

http://psychika.com.pl/schizofrenia/objawy/

Komentarz został ukrytyrozwiń

USA - 1 generał na około 35 000 żołnierzy
Polska - 1 generał na około 900 żołnierzy

Z tak wielką precyzją dowodzona armia jest armią niezwyciężoną. Każdy generał mniej, to zrywanie sprawnie funkcjonującego łańcucha dowodzenia.
Wie to każde dziecko i każdy poeta. To jasne jak słońce.

Ale są czarne owce. Gen. Skrzypczak, ten, który krytykował jednego cywilnego "misia", nazwał tę sytuację kilka lat temu - "chorą".

Ale nic to. Najważniejsze, że są ludzie, którzy wyrobili sobie swoisty automatyzm krytyki.
Prezes -> pomidor. Nie ważne co, jak, gdzie i kiedy. O kontekście tylko wspominając.
Po prostu: prezes -> pomidor. Z sukcesem, bez pomyłki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.