Facebook Google+ Twitter

Seks ziemi czarnej - jak kochają Ślązacy

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2007-03-22 20:41

Nagminnie zdradzają swoich partnerów, wcześnie zaczynają i eksperymentują w łóżku – takie świadectwo wystawili Ślązakom badacze z Akademii Medycznej w Katowicach.

Do seksu trzeba podchodzić rozumnie - mówią Katarzyna Żmudzka i Maciej Skowroński, szczęśliwa para z Dąbrowy Górniczej. Fot Dziennik Zachodni Ślązakom trudno zaufać w miłości. Aż 58 proc. badanych mężczyzn przyznaje się do zdrady. Westalkami domowego ogniska nie są też Ślązaczki: aż 46 proc. przyznaje się, że zdradza partnerów. Tymczasem ogólnopolska „średnia zdrady” jest kilkakrotnie niższa - przyznaje się do niej tylko 10 proc. badanych Polaków. – Najwyraźniej Ślązacy chcą być macho i dlatego z taką brutalną szczerością, a może i fantazją mówią o swoich zdradach małżeńskich – komentuje socjolog prof. Jacek Wódz. Wyniki badań trójki naukowców Śląskiej Akademii Medycznej, którzy przygotowali opracowanie na temat zachowań seksualnych mieszkańców regionu przynoszą też inne rewelacje.

Statystyczny wiek inicjacji seksualnej na Górnym Śląsku to 14 lat w przypadku chłopców i 16 - dziewcząt. Tymczasem przeciętny Polak przeżywa swój pierwszy raz w wieku 18 lat. Słynny reżyser filmowy, Kazimierz Kutz swój „pierwszy raz” przeżył jako 14-latek – podczas wojny został uwiedziony przez Niemkę, niewiele od niego starszą. Teraz mówi, że otwartość Ślązaków na seks, może to być efektem ubóstwa panującego w tym regionie. - Seks u plebejuszy, robotników jest bardziej naturalny i mniej zakłamany niż w innych warstwach społecznych. I dopowiada. - Młodzi Ślązacy zawsze chętnie wchodzili w świat erotyki.

Raport przeczy też stereotypowi, że Śląsk jest twierdzą tradycjonalizmu – mieszkańcy tego regionu wcale nie boją się nowości w łóżku. Eksperymentują, śmiało zaglądają do seks shopów. Podnieca ich seks w łazience (40 proc. kobiet i 28 proc. mężczyzn), samochodzie (50 proc. mężczyzn i 43 proc. kobiet), a w szkole i pracy kocha się blisko jedna piąta Ślązaków. Tu też mieszkańcy regionu różnią się od średniej krajowej – do miłosnych igraszek w szkole i pracy przyznaje się odpowiednio 8 i 13 proc. Polaków. - Wygląda na to, że purytańska i konserwatywna śląska sypialnia staje się miejscem fantazyjnych uciech - mówi dr Krzysztof Nowosielski, współautor raportu. Ale wyniki badań naukowców idą jeszcze dalej: Śląsk jest polską stolicą seksu grupowego – aż 46 proc. mężczyzn i 17 proc. kobiet przyznaje, że ma za sobą takie doświadczenie, a polska średnia to niecałe 10 procent.

Doktor Nowosielski nie ma wątpliwości co do wiarygodności wyników swoich badań: - Po prostu, jesteśmy odważni w tych sprawach. Ale inni naukowcy są dość sceptyczni – Zadziałało myślenie życzeniowe, a fantazja przesłoniła ankietowanym rzeczywistość - śmieje się dr Krzysztof Łęcki. - Dla wielu mężczyzn, którzy zadeklarowali taką aktywność, stosunek z żoną przy włączonym filmie pornograficznym też będzie seksem grupowym. Jednak w raporcie znalazła się też informacja, która do wycieczek na Śląsk może zniechęcić osoby spragnione mocnych erotycznych wrażeń. To wynik badań dotyczących częstotliwość łóżkowych kontaktów. Przeciętny Ślązak przyznaje się do zaledwie 51 stosunków seksualnych w roku i jest pod tym względem dwa razy mnie aktywny niż statystyczny Polak. Młodzi Ślązacy kochają się więc rzadko. Ale za to pikantnie.

Maciej Wąsowicz

Ogólnopolskie dane pochodzą z raportu firmy Durex, śląskie przygotowali badacze ze Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, na grupie stu pięćdziesięciu Ślązaków w wieku od 16 do 35 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Anonim
  • Anonim
  • 20.07.2012 09:19

Chodziłam do tego pana na zdjęciu na tańce ; )

Komentarz został ukrytyrozwiń

ach, te statystyki:P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na hałdzie, w trudzie i znoju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Raczej zgodziłbym się z Panem doktorem Krzysztofem Łęcki - raczej pobożne życzenia i marzenia niż śląska rzeczywistość...Jedna piątka przyznaje się do seksu w szkole i pracy? Ekm...bez przesady...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.