Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1099 miejsce

Seksomnia, czyli dotykaj mnie nocą

Praktycznie każdy z nas ma sny erotyczne, ale czy aby na pewną są one w stu procentach bezpieczne?

Po ciężkim dniu kładziesz się do łóżka i rozmyślasz: co się wydarzyło, co się udało załatwić, a czego nie, i co trzeba jutro. Po takich przemyśleniach przychodzi czas na marzenia, które pomału przechodzą w pierwszą fazę snu nazywaną NREM związaną z wolnym ruchu gałek ocznych, innymi słowy sen głęboki.

Słowa z piosenki rapera Pei: „Nieświadomy swych poczynań, wytrzeźwiej, sobie przemyśl… Co w nocy wyczyniasz(…)” w kontekście naszego tematu nabierają całkiem nowego znaczenia.

Seksomnia dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety zazwyczaj pomiędzy 20. a 40. rokiem życia. Zdaniem lekarzy jest to choroba, z którą ludzie rzadko się do nich udają głównie z powodu wstydu oraz wielu trudnych myśli i uczuć, które towarzyszą seksomnii. Stają się one udziałem nie tylko osoby chorej, ale i jej partnera. Partnerzy często wstydzą się wspominać o "gwałcie" lub "gwałtopodobnym" zachowaniu osoby, z którą dzielą łoże. Seksomnia okazuje się bowiem nie tylko samym marzeniem sennym, gdyż podczas snu osoba chora na seksomnę potrafi jękczeć i sapać, masturbować się, a nawet inicjować stosunek seksualny. Seksomnik na na drugi dzień nie pamięta swojego zachowania, a często nawet nie wierzy w opowieści partnera.

Szacuje się, że do lekarzy zgłasza się tylko 1 proc. chorych. Seksomnicy rzadko poszukują pomocy medycznej; często z tego powodu, że w ogóle jest to zaburzenie. Do lekarzy trafiają najczęściej osoby z seksomnią, które zostały oskarżone o gwałt z powodu swojego schorzenia.

Dotykanie drugiej osoby przez sen jest krańcowym stadium rozwoju choroby, do którego wcale nie musi dojść. Rozwijanie się seksomnii może zakończyć się zarówno na sennej onanizacji, jak i na samym śnie erotycznym.

Seksomnia zaliczana jest do „najdziwniejszych chorób XXI wieku”, ale czy dla nas, zwykłych szarych ludzi jest to faktycznie choroba? Przeprowadzony sondaż wykazał, że większość Polaków raczej nie nazwałaby tego schorzenia chorobą (oczywiście jeśli nie dochodzi do gwałtu).
- Praktycznie co wieczór, gdy kładę się spać, to marzę o jakimś napakowanym kolesiu, który zaczyna ze mną grę wstępną na niebiańskiej plaży - opowiada Dorota. Z kolei pewien mężczyzna zapytany o to, czy sny erotyczne albo onanizowanie się należałoby kwalifikować jako chorobę, nie mógł powstrzymać się od śmiechu. „Przepraszam bardzo, ale w takiej sytuacji to już dawno
powinienem być w wariatkowie” - powiedział w końcu.

Czytaj też: Wolność i przyjemność. Intymna rozmowa z pasjonatką BDSM



Każdy człowiek co najmniej raz śni sen erotyczny. Niektórzy podczas całego życia mają ich o wiele więcej, co jest spowodowane pewnymi brakami czy marzeniami,których nie jesteśmy w stanie zrealizować w naszym życiu seksualnym. Z badań psychologicznych wynika, że nie ma ani jednej osoby, która choć raz nie śniłaby o swoim ideale w dwuznacznej sytuacji. Są tylko ludzie, którzy wstydzą się do tego przyznać lub, jak kto woli, po przebudzeniu się spojrzeli prosto w okno, a plamy, które pozostały na prześcieradle tłumaczyli sobie raczej jako zwiększoną potliwość.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Grzegorz
  • Grzegorz
  • 16.09.2011 12:11

Za niedługo okaże się, że drapanie się po głowie to też choroba, wszyscy mafiozi i gangsterzy też nie wiedzą co czynią, bo są chorzy itd. To jest czyste niewyżycie seksualne, a nie choroba! To tak jak obecnie u Murdochów: oni nie mówią, że nie wiedzieli o podsłuchach, bo wtedy można by im udowodnić, że wiedzieli. Oni mówią, że nie pamiętają, a jak im udowodnić, że pamiętają??

Komentarz został ukrytyrozwiń
Paula LURR, Szczecin
  • Paula LURR, Szczecin
  • 17.07.2011 11:28

SEKS. NISKIE węglowodany; jako AFRODYZJAKI to tak !! ♥♥♥ ♫♪♫♫♪♫ ♥♥♥
BH.601.
MOTTO: Seks, to: biologiczna ENERGIA. ***

WIKIPEDIA:
W znaczeniu ogólnym seks (łac. sexus płeć) oznacza całość życia erotycznego człowieka, w znaczeniu węższym zachowania seksualne, a potocznie stosunek płciowy. Z tym tematem związana jest kategoria: Zachowania seksualne. Oprócz pełnych stosunków płciowych, ludzi (a także niektóre gatunki zwierząt) cechuje też wiele innych zachowań seksualnych. Zaliczają się do nich flirtowanie, uwodzenie (czyli zachowania i działania mające na celu zainteresowanie sobą potencjalnego partnera seksualnego), petting (czyli pieszczenie narządów płciowych lub innych stref erogennych partnera, które może doprowadzić do orgazmu, ale z wyłączeniem immisji członka do pochwy), masturbacja _ autoerotyzm (czyli doprowadzanie się do orgazmu bez fizycznej aktywności innej osoby). Zachowania seksualne mogą zachodzić przy kontakcie dwóch osób płci przeciwnej (zob. heteroseksualizm) lub tej samej (zob. homoseksualizm), a także większej liczby osób (seks grupowy).

IRL KRAKÓW:
Kumulację naturalnej energii seksualnej UZYSKUJEMY zwiększając znacznie spożycie tzw. GLUKOZY naturalnej. Nasz organizm odzyskuje tj. pozyskuje tę energię z: ryżu, z wszystkich kasz, z warzyw strączkowych, a więc z fasoli, grochu oraz z soczewicy, również ze wszystkich owoców i pozostałych warzyw. Największą jednak koncantrację uzyskujemy w strukturze żywieniowej jaką stanowią: CHLEB typu KR-IRL, Chleb na OSTEOPOROZĘ-IRL, oraz tzw. Chleb na OTYŁOŚĆ-IRL, ale również; CHLEB na CUKRZYCĘ-IRL. Przygotowanie takich produktów realizuje się poprzez gotowanie, a następnie pieczenie.

TO TWORZY BEZSPRZECZNIE PRODUKT SILNIE ENERGETYCZNY:
Tzw. koncentrat glukozowy !! Wobec tego w seksie powinien być produktem jednoznacznie ZALECANYm. Odnośnie konsumpcji to ostatnie słowo, co oczywiste należy zawsze do naszego lekarza rodzinnego.

PUENTA:
SEKS; z energetycznymi tzw. NISKIMI węglowodanami, to biologiczne REALIA !! *

NIEPRAWDY BIOLOGICZNE ORAZ PUSTE FRAZESY:
O ryżu, kaszy i nie tylko o ryżu, rozpowszechniają jedynie SPECE od tzw. Indeksu Glikemicznego, a to dlatego, że nic nie badali, nie znają glukometru, również nie czytali książek ze szkoły podstawowej (biologia 4 klasa) czyli plotą i plotą, wydając książkę za książką o tym Indeksie Glikemicznym. Kłamią. OMIŃ !!

GOŁYM OKIEM WIDAĆ, ŻE CI SPECJALIŚCI OD IG, CYNICZNIE I BEZCZELNIE:
Potwierdzają nieprawdy biologiczne, które sami głoszą OŚMIESZAJĄC się przy tym skutecznie.

PRZECIEŻ DO NICH, NIE MOŻESZ ZADZWONIĆ, BO NIE MA GDZIE:
Nie masz kogo zapytać, o te wpisy w Internecie, dziesiątki sprzecznych ze sobą tabel, dlaczego !? To proste uciekają przed prawdą bo mówią kłamstwa, oszczerstwa i Ich nigdzie nie ma. Do krakowskiego IRL KRAKÓW, zawsze możesz zadzwonić bo są to żywi, realni naukowcy nie poddani żadnym naukowym reżimom czyli lekko, łatwo mówią prawdy biologiczne, które zbadali. Warto !!

ZOBACZ TEŻ; CUKRZYCA typu 2, wg: IRL KRAKÓW.
Książka, pt._______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku.
Wydanie drugie: zaktualizowane i uzupełnione. ***
Skrót adresu strony w Internecie_______: INSTYTUTIRL
ADRES_______: http://www.instytutirl.com.pl/

BH.601.
ENGLISH VERSION_______: http://www.instytutirl.com.pl/index9.php

Biologia, medycyna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za moich czasów takie "senne Marzenia" nazywały się zwyczajnie "poluncje". I nie było w nich nic zdrożnego. Także w masturbacjach nie widzę nic złego! LOVE YOU SELF! - To jest Twoje Ciało, a więc Kochaj Je!
Przykłady przytoczone w powyższym artykule jednak są "cięższego kalibru" i skłonny byłbym nazwać je psychicznymi schorzeniami natury socjologicznej. - Jeśli przeżyłeś dzień pełen stresu to nie kładłbym się bezruchowo od komputera od razu do łóżka!! Nałeży najpierw wyluzować się na wolnym powietrzu, w ruchu, najlepiej w parku, wśród zieleni i śpiewu ptaków! Jestem pewien że systematyczne stosowanie tej zasady znacznie ukróci dolegliwości senne! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.