Facebook Google+ Twitter

Seksskandale w Kościele. Świat czeka na "mea culpa"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-20 09:17

Nie ma praktycznie tygodnia, w którym świat nie dowiedziałby się o kolejnych skandalach w Kościele. Do Watykanu napływają apaele, by Stolica Aostolska uczyniła gest, określany w skrócie jako "mea culpa" - przyznała się do grzechu i prosiła o wybaczenie.

W sobotę w południe w Watykanie zostanie ogłoszony list pasterski do irlandzkich katolików w związku ze skandalem pedofiliskim w tamtejszym Kościele.

Zapowiadając ogłoszenie listu podczas środowej audiencji generalnej, Benedykt XVI podkreślił, że jest on wyrazem jego troski o Kościół w Irlandii. Zachęcał, by katolicy odczytali go "z otwartym sercem i w duchu wiary" i wyraził nadzieję, że okaże się on pomocny "w procesie pokuty, uzdrowienia i odnowy".

Kiedy papież pisał list, do Watykanu nadchodziły wiadomości o kolejnych skandalach - w Holandii, Austrii i Niemczech. Nie ominęły one nawet rodzinnych stron Josepha Ratzingera w Bawarii oraz Monachium, którego był kiedyś arcybiskupem. W kręgu podejrzeń, choć tylko na moment, znalazł się jego starszy brat, ksiądz Georg.

Jednocześnie zaczęły nasilać się apele, by Stolica Aostolska uczyniła gest, określany w skrócie jako "mea culpa" - przyznała się do grzechu i prosiła o wybaczenie. Na list papieża czekają więc nie tylko katolicy Irlandii, ale także cały Kościół i światowa opinii publiczna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.