Facebook Google+ Twitter

Seksualne życie Polaków rozkwita jak nigdy dotąd

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-01-17 12:35

"Polska" dotarła do wyników najnowszych badań o seksie Polaków przeprowadzonych przez znanego seksuologa profesora Zbigniewa Izdebskiego. Okazuje się, że po niemal 20 latach rewolucji seksualnej, jaką przeżywaliśmy od 1989 roku, nastąpiła zasadnicza zmiana w naszych postawach. Dla kobiet coraz częściej to nie orgazm za wszelką cenę, a poczucie bliskości z partnerem świadczy o udanym życiu intymnym. Do muzeum odchodzi też Polak macho, zaliczający największą liczbę partnerek.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAPObu płciom bardziej zależy na czułości, bliskości, premiowana jest dojrzałość. Już nie wykrzykujemy haseł wolności seksualnej, nie walczymy o prawo do zdrady, mniej nas kręci ostry seks. To zmiana kulturowa - mówi prof. Izdebski, który odkrywa przed nami nagą prawdę o życiu seksualnym Polaków.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, co dzieje się w naszych sypialniach. Aż 9 na 10 dorosłych Polaków deklaruje satysfakcję i zadowolenie z tej dziedziny życia. Najciekawsze jest to, że niesamowitą radość z seksu czerpią dziś osoby po pięćdziesiątce. Badanie życia intymnego osób starszych przeprowadzono w Polsce po raz pierwszy. Wcześniej funkcjonowały stereotypy i mity, np. ten, że babcie i dziadkowie nie potrzebują seksu. A to bzdura. Potrzebują. I coraz częściej szukają i znajdują partnerów. Także za pomocą internetu. Zwłaszcza kobiety, których jest najwięcej w tej grupie wiekowej.

Ale to tyle dobrych nowin. Bo okazuje się, że mężczyźni mają dziś z seksem duże problemy. Nawet ci młodzi, do 30. roku życia, skarżą się na brak zainteresowania igraszkami wynikający z przepracowania oraz stresu związanego z pracą . Coraz częściej mają też kłopoty z erekcją - zdradza profesor. Wszyscy zaś, niezależnie od wieku, odczuwają strach przed kobietami i tym, czy się sprawdzą, idąc z nimi do łóżka. Jednak aż 60 proc. mężczyzn i 70 proc. kobiet wierzy, że można kochać jednego partnera całe życie.

Więcej przeczytasz na internetowych stronach "Polski".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Michale, bardzo fascynująca opowieść z tą penigrą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety to prawda, że coraz więcej młodych facetów ma problemy z erekcją :/ Na szczęście w aptekach każdy znajdzie lek dla siebie, ja brałem penigrę, co prawda nie działa od razu ale skutecznie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze zrelacjonowane

Komentarz został ukrytyrozwiń

takie moje spostrzeżenie - Polak macho odchodzi muzeum, a z drugiej strony 9 na 10 Polaków mówi o satysfakcji z seksu...

;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.