Facebook Google+ Twitter

Sekty w Polsce bez kontroli

Bardzo łatwo jest je zarejestrować w Polsce. Gorzej z rozwiązaniem. Kontroli brak.

Jak donosi dzisiejsza "Rzeczpospolita", w Polsce istnieje 157 kościołów i związków wyznaniowych.

WrocławPrzy placu Strzeleckim 28 powinna się mieścić główna siedziba związku wyznaniowego o nazwie: Zgromadzenie Braci i Sióstr Politeistów. Tak wynika z oficjalnego rejestru Kościołów i związków wyznaniowych jaki prowadzi MSWiA. Pod tym adresem od pół roku działa hotel Akira Bed & Breakfast. Ale właściciel hotelu nie ma nic wspólnego z politeistami ani z innymi ruchami religijnymi.

W „Panoramie firm” politeiści podają inny adres siedziby (ul. Szczytnicka). Jest tam mieszkanie prywatne. Kobieta, która odbiera telefon, odmawia rozmowy z „Rz”. Nie wiadomo więc, gdzie miałyby się mieścić akademia (seminarium) i dom zakonny zgromadzenia, czym politeiści chwalili się na istniejącej do niedawna oficjalnej stronie internetowej.

Co się stało ze związkiem zarejestrowanym w 1998?Nazywano go "Kościołem gejów". Powstał po to, aby udzielać "ślubów" osobom o tej samej płci. Później rozpłyną się razem z założycielami.
"W 2004 r. straż miejska we Wrocławiu, która współpracuje z naszym ośrodkiem, informowała MSWiA, że logiczne byłoby usunięcie takiego „pustego”, nie działającego zgodnie ze statutem związku wyznaniowego z rejestru, ale jak widać, istnieje do dziś" – mówi o. Tomasz Franc koordynujący pracę Dominikańskich Ośrodków Informowania o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach.

Rzeczniczka MSWiA Wioletta Paprocka podkreśla, że nie ma podstaw prawnych do wykreślenia politeistów z rejestru związków. Dlaczego? "Z akt rejestrowych wynika, że w marcu 2008 r. odbyły się wybory generalnego zwierzchnika zgromadzenia" – tłumaczy.

źródło: www.rp.pl

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.