Facebook Google+ Twitter

Sekuła przewodniczącym, a Palikot wiceprzewodniczącym "Przyjaznego państwa"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-20 17:04

Janusz Palikot nie jest już szefem sejmowej komisji nadzwyczajnej "Przyjazne państwo". Sam złożył rezygnację z tej funkcji. Na nowego przewodniczącego komisja wybrała Mirosława Sekułę z Platformy Obywatelskiej.

Wybrany na przewodniczącego Mirosław Sekuła został wcześniej wskazany na to stanowisko przez Janusza Palikota. Według niego, jest on najlepszym kandydatem, a jednocześnie gwarantem ciągłości i dotychczasowego tempa prac komisji.

Janusz Palikot nie zakończył jednak pracy w komisji. Podczas jej posiedzenia został wybrany na wiceprzewodniczącego, przy jednym głosie wstrzymującym się.

Komisja zajmuje się obecnie około osiemdziesięcioma nowymi projektami. 1 stycznia weszło w życie 36 zmian prawnych zaproponowanych przez nią, a ponad 60 trafiło do Senatu, prezydenta lub komisji branżowych. Janusz Palikot dodał, że dla "Przyjaznego Państwa" pracuje ponad 170 ekspertów.

Wyraził również nadzieję, że w prace komisji pod nowym przewodnictwem włączą się na nowo posłowie PiS. W grudniu zapowiedzieli oni, że będą bojkotować komisję dopóki jej szefem pozostanie Janusz Palikot.
Przewodniczący klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski uważa, że komisja "Przyjazne Państwo" pomyślnie realizuje swoje cele. Wyraził tez nadzieję, że będzie ona nadal eliminowała nieefektywne przepisy i biurokrację w polskim prawie.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.