Facebook Google+ Twitter

Sekuła zginął, bo miał długi?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-26 07:42

"Dziennik" pisze, że wicepremier ostatniego PRL-owskiego rządu, Ireneusz Sekuła prawdopodobnie został zamordowany przez pruszkowską mafię. Gazeta powołuje się na więzienny gryps płatnego zabójcy, Ryszarda Boguckiego i na zeznania świadków. Wynika z nich, że Sekuła zginął, bo miał długi.

"Dziennik" przytacza fragmenty zeznania świadka koronnego, według którego 23 marca 2000 roku bandyci mieli wtargnąć do domu Sekuły przy ulicy Brackiej i śmiertelnie ranić go strzałami z rewolweru.

Oficjalnej wersji o samobójstwie przeczy też zeznanie przyjaciela Sekuły - Bronisława Klimaszewskiego - który twierdzi, że krótko przed śmiercią polityk wręczył mu kartkę o treści: "Pomóż zdobyć 50 tysięcy dolarów. Jeśli nie oddam to mnie zastrzelą."

"Dziennik" przypomina również, że wdowa po Sekule zrzekła się spadku po mężu i poprosiła o policyjną ochronę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

no cóż ja bym miał obawy co do twojej wiary w polityków obecnej maści - szybciej się sprzedadzą innej idei niż przyznają do winy - w myśl zasady nic tak nie cieszy jak władza - pieniądze tak nie cieszą - a władzy zawsze towarzyszy "kufereczek stuweczek"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdzisławie czy sugerujesz że GRUPA BLLINNDBERGA za tym stała ... myślę że nie aż tak wysoko musimy spoglądać a co do tej grupy to mają spotkanie w GRECJI już niedługo , a tak apropo to polak "cichociemny" generała Sikorskiego utworzył tą grupę która bodaj rządzi światem. A co do naszego podwórka to nie sądzę żebyśmy kiedykolwiek ustalili ich personalia aczkolwiek na pewno taka grupa istnieje i wciąż się rozrasta jak również zmienia swoje cele. Byle byśmy się nie stali ich celem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panowie!
Nie wyolbrzymiał bym roli Boguckiego i Niemczyka - tak naprawdę to nie są najwięksi gangsterzy w naszym kraju - jak kiedyś powiedział "dziad" - boję się tylko polityków nikogo więcej , i tym torem idąc zrobili z bielskich gangsterów bossów mafii a mafia mieści się gdzie indziej i ktoś inny pociąga za sznurki - taka prawda - kto decyduje o wojnie , kto decyduje o finansach , na pewno nie drobni przestępcy - ujoł bym to inaczej - tym na górze są potrzebni jako marionetki do osiągania celów i ofiarami tych celów dla społeczeństwa. A co do I.Sekuły no cóż może zbłądził nie podzielił się z kimś z kim trzeba było się podzielić , był również szefem Urzędu Celnego - a to była niezła mafia jeszcze nie dano - na całe szczęście jesteśmy w Unii i mamy ich z głowy ale za ich pracę możliwe że poniósł najwyższą karę Ireneusz Sekuła. Ale i tak sądzę że nigdy się prawdy nie dowiemy kto i dlaczego postąpił tak a nie inaczej z IRKIEM.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stałem raz za Sekułą w sklepie Baltony, w Etiudzie na warszawskim Okęciu. Po przylocie chciałem zakupić za 10 USD (dieta) jakieś alkohole. On też kupował 2 koniaki i 2 kartony Mallboro. Dolarów miał gruby pliczek. Polskie prawo na taką ilość dolarów nie zezwalało. Już wtedy wiedziałem - prawo jest dla maluczkich. Równość jest dopiero w śmierci.
PS to był facet który za swojego starego Poloneza z jednym silnikiem kupił dwa samoloty każdy po 4 silniki. Takie robili niektórzy tranzakcje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.