Facebook Google+ Twitter

Sekuła zostanie w komisji hazardowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-27 11:54

Wiele wskazuje na to, że Mirosław Sekuła pozostanie przewodniczącym hazardowej komisji śledczej. Prawo i Sprawiedliwość złożyło wniosek o jego odwołanie, ale prawdopodobnie nie znajdzie większości potrzebnej do odwołania Sekuły.

Krzysztof Putra z PiS przekonuje, że Mirosław Sekuła nigdy nie powinien był zostać wybranym na szefa komisji. "Nie można być sędzią we własnej sprawie. Pan Sekuła zachowuje się jak kapral, który wykonuje rozkazy oficerów Platformy Obywatelskiej" - dodaje Putra.

Jarosław Gowin z PO uważa z kolei, że Mirosław Sekuła jako szef komisji hazardowej pracuje bez zastrzeżeń. "Po tych początkowych zawirowaniach komisja funkcjonuje dobrze. Wniosek PiS ma charakter polityczny" - podkreśla Gowin.

Lewica ma zastrzeżenia do Mirosława Sekuły, jednak szef SLD Grzegorz Napieralski zaznacza, że jego odwoływanie nie miałoby większego sensu. "My źle oceniamy pracę pana przewodniczącego, ale jesteśmy przeciwnikami kolejnej rozgrywki personalnej. Komisja straciła już wiele dni, a nawet tygodni na rzetelną pracę, bo był spór o panią Kempę i pana Wassermanna" - wyjaśnia szef SLD.

Do głosowania nad wnioskiem PiS o odwołanie Sekuły ma dojść we wtorek, na najbliższym posiedzeniu komisji hazardowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.