Facebook Google+ Twitter

Self publishing w Polsce wciąż jeszcze mało znany

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-06-14 13:07

Na świecie self publishing nie jest żadną nowością - Amazon w swoich zasobach ma już ponad 1,3 mln ebooków. W Polsce temat ten dopiero zaczyna się rozwijać.

Czy w najbliższym czasie self publishing podbije polski rynek i zdobędzie polskich fanów „samowydawania” swojej twórczości? Ahsan Ridha Hassan z optymizmem patrzy w przyszłość ebookowej branży.


Self publishing to samodzielne wydawanie książek bez pomocy wydawnictwa. Autor książki jest jednocześnie redaktorem, grafikiem i marketingowcem, a wydawca – w tym przypadku serwis internetowy - udostępnia miejsce i technologię do publikacji ebooka.

- W Polsce nie są to tak oszałamiające liczby jak za granicą, jednak uważam, że ten sposób wydawania książek ma przed sobą duży potencjał. Coraz więcej portali wydawniczych oferuje opcję self publishingu. Również Wydaje.pl rozwija się błyskawicznie. Dla porównania podam, że w lutym 2011 roku wydaliśmy 22 ebooki - teraz jest ich prawie tysiąc. Liczba naszych zarejestrowanych użytkowników wynosi prawie 2 tyś i ciągle rośnie. Self publishing w Polsce tak naprawdę dopiero się rozpoczyna swoją działalność, jednak już cieszy się coraz większym zainteresowaniem - mówi Ahsan Ridha Hassan, Prezes Zarządu Wydaje.pl.


Self publishing jest zjawiskiem nowym, do którego zarówno autorzy, jak i czytelnicy muszą się przyzwyczaić. Polscy pisarze coraz odważniej sięgają po nowe technologie wydawania książek. Przewaga self publishera nad tradycyjnymi wydawnictwami jest następująca: pisze on to co czuje i myśli, a nie to czego oczekuje wydawnictwo.

Polscy czytelnicy są wciąż zbyt mocno związani z formą papierową książki i uważają, że to co opublikowane w internecie to twórczość, w pewnym sensie „nieprawdziwa”, niewarta uwagi. Mimo to zwolenników elektronicznych książek przybywa, doceniają oni nową jakość i możliwość dostępu do ebooka w każdym miejscu i o każdej porze – dodaje Ahsan Ridha Hassan.

Self publishing daje dzisiejszym autorom wiele możliwości: to szansa na sukces, pełna kontrola nad własną publikacją zarówno na poziomie wydawniczym, dystrybucyjnym, jak i cenowym. Portal Wydaje.pl oferujący self publishing polskim internautom wprowadza nowe funkcjonalności, które mają na celu ułatwienie korzystania z serwisu. Nowością w serwisie jest wprowadzona obsługa formatu EPUB i Mobi, które są obsługiwane przez większość e-czytników. Nowością jest również druk na żądanie, dzięki której można wydrukować własną książkę za pośrednictwem serwisu już od 10 egzemplarzy w bardzo atrakcyjnych cenach.
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Virtualo
  • Virtualo
  • 14.06.2012 13:25

To faktycznie mało znany ale u nas już dostępny sposób na publikację :) Można to zrobić za pomocą naszej księgarni Virtualo https://api.virtualo.pl/selfpublishing książka będzie dzięki temu sprzedawana również w sieci empik.com, Gandalf, czy Amazonka. Autor otrzymuje 50% zysków od sprzedaży netto. Jest to dobry pomysł szczególnie dla początkujących pisarzy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.