Facebook Google+ Twitter

10 miejsce

Selfi na granicy, kosztowną pamiątką z Bieszczad

Tylko w ciągu jednego dnia turystki z Gdańska, z Łodzi oraz mieszkaniec Rakszawy przekroczyli granicę aby zrobić sobie zdjęcie z ukraińskim słupem granicznym w tle. Natomiast dwóch obywateli Irlandii weszło na pas drogi granicznej.

 / Fot. Archiwum BiOSG w PrzemyśluFunkcjonariusze Straży Granicznej ukarali niesfornych turystów mandatami.

- Sesja zdjęć przy słupie granicznym najwyraźniej stała się dodatkową atrakcją – zauważa rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału / Fot. Archiwum BiOSG w Przemyślu Straży Granicznej w Przemyślu mjr SG Elżbieta Pikor. - Najwięcej przekroczeń granicy tzw. turystycznych odnotowujemy szczególnie w rejonie masywu góry Rozsypaniec na Przełęczy Bukowskiej.

Od początku wakacji odnotowaliśmy ich siedemnaście zaś wszystkich „zajść turystycznych” w Bieszczadach ponad 40. Kilkadziesiąt osób zostało pouczonych.

Drugim, atrakcyjnym dla turystów punktem, jest znak graniczny nr 13, gdzie w pasie drogi granicznej przebiega szlak turystyczny Wielka Rawka-Krzemieniec.

Z myślą o pamiątce z urlopu, podchodzą do ukraińskiego znaku granicznego i przy nim robią sobie zdjęcia.

Podobnie dzieje się w Horyńcu Zdroju.

 / Fot. Archiwum BiOSG w PrzemyśluPrzebywający w tamtejszych sanatoriach niektórzy kuracjusze, spacerując docierają do granicy państwa i mimo tablic ostrzegawczych „Pas drogi granicznej wejście zabronione” i „Granica państwa przekraczanie zabronione” udają się na stronę ukraińską.

Zawróceni przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, na stronę polską, wyjaśniają, że nie wiedzieli iż przekraczają zewnętrzną granicę Unii Europejskiej, a tablic ostrzegawczych nie zauważyli bądź potraktowali je z przymrużeniem oka.

Major Elżbieta Pikor przypomina, że sprawcy przekroczeń granicy są natychmiast zawracani na stronę polską, pouczani bądź  / Fot. Archiwum BiOSG w Przemyślukarani grzywną w drodze mandatu karnego w kwocie do 500 zł (art. 49a§1 kodeksu wykroczeń).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Po przekroczeniu granicy pojawiają się komunikaty SMS. Tym razem system zawiódł, a odpowiedzialny jest za to właściwy minister.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak na zewnętrzną granicę Unii przystało, napisy są wyłącznie w języku polskim.
Ponadto nie widać nigdzie graficznego ostrzeżenia przekraczania granicy Unii.

Niech się Irlandczyk języka uczy! Ot, co!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.