Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

260 miejsce

Selfi na granicy, kosztowną pamiątką z Bieszczad

Tylko w ciągu jednego dnia turystki z Gdańska, z Łodzi oraz mieszkaniec Rakszawy przekroczyli granicę aby zrobić sobie zdjęcie z ukraińskim słupem granicznym w tle. Natomiast dwóch obywateli Irlandii weszło na pas drogi granicznej.

 / Fot. Archiwum BiOSG w PrzemyśluFunkcjonariusze Straży Granicznej ukarali niesfornych turystów mandatami.

- Sesja zdjęć przy słupie granicznym najwyraźniej stała się dodatkową atrakcją – zauważa rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału / Fot. Archiwum BiOSG w Przemyślu Straży Granicznej w Przemyślu mjr SG Elżbieta Pikor. - Najwięcej przekroczeń granicy tzw. turystycznych odnotowujemy szczególnie w rejonie masywu góry Rozsypaniec na Przełęczy Bukowskiej.

Od początku wakacji odnotowaliśmy ich siedemnaście zaś wszystkich „zajść turystycznych” w Bieszczadach ponad 40. Kilkadziesiąt osób zostało pouczonych.

Drugim, atrakcyjnym dla turystów punktem, jest znak graniczny nr 13, gdzie w pasie drogi granicznej przebiega szlak turystyczny Wielka Rawka-Krzemieniec.

Z myślą o pamiątce z urlopu, podchodzą do ukraińskiego znaku granicznego i przy nim robią sobie zdjęcia.

Podobnie dzieje się w Horyńcu Zdroju.

 / Fot. Archiwum BiOSG w PrzemyśluPrzebywający w tamtejszych sanatoriach niektórzy kuracjusze, spacerując docierają do granicy państwa i mimo tablic ostrzegawczych „Pas drogi granicznej wejście zabronione” i „Granica państwa przekraczanie zabronione” udają się na stronę ukraińską.

Zawróceni przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, na stronę polską, wyjaśniają, że nie wiedzieli iż przekraczają zewnętrzną granicę Unii Europejskiej, a tablic ostrzegawczych nie zauważyli bądź potraktowali je z przymrużeniem oka.

Major Elżbieta Pikor przypomina, że sprawcy przekroczeń granicy są natychmiast zawracani na stronę polską, pouczani bądź  / Fot. Archiwum BiOSG w Przemyślukarani grzywną w drodze mandatu karnego w kwocie do 500 zł (art. 49a§1 kodeksu wykroczeń).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Po przekroczeniu granicy pojawiają się komunikaty SMS. Tym razem system zawiódł, a odpowiedzialny jest za to właściwy minister.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak na zewnętrzną granicę Unii przystało, napisy są wyłącznie w języku polskim.
Ponadto nie widać nigdzie graficznego ostrzeżenia przekraczania granicy Unii.

Niech się Irlandczyk języka uczy! Ot, co!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.