Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1688 miejsce

Seminarium na wesoło

W restauracji "Jan" w Bełchatowie wczoraj, o godzinie 20 odbyło się Seminarium z Zakresu Ochrony Przeciw Pożarowej. Nie było to jednak "zwykłe" seminarium, a dowcipne przedstawienie problematyki oraz występ kabaretu "Koń Polski".

Kabaret Koń Polski / Fot. Karolina JędrasSeminarium z Zakresu Ochrony Przeciwpożarowej / Fot. Karolina JędrasPunktualnie o godzinie 20 rozpoczęło się seminarium, jednak z tradycyjnym spotkaniem tego typu niewiele miało wspólnego. Pod tajemniczą nazwą Seminarium z Zakresu Ochrony Przeciwpożarowej kryło się spotkanie kabaretowe i to niekoniecznie o tematyce pożarowej. Nie było jednak całkowicie od niej oderwane, bowiem przed właściwym występem kabaretu, w tematykę seminarium wprowadził nas strażak. Przepisy przeciwpożarowe przedstawił widowni w formie anegdot i ciekawych przykładów z pracy strażaków. Swoją prezentację strażak podsumował morałem, że chwila zastanowienia nad swoimi czynami może uratować czyjeś życie.

 / Fot. Karolina JędrasKabaret Koń Polski / Fot. Karolina JędrasNastępnie w restauracji "Jan" wystąpił istniejący od 1985 roku kabaret "Koń Polski". W skład kabaretu wchodzą Leszek Malinowski - autor, reżyser, wciela sie m.in. w postać "Heli", Waldemar Sierański - współautor grający m.in. "Mariana","Szeregowego Maślankę", i "Majkela" oraz Jarosław Barów - kompozytor, aranżer i instrumentalista. Tego wieczoru z kabaretem wystąpiła Marysia Borzyszkowska z chórku żeńskiego "Koniczynki".

Marian i Hela / Fot. Karolina JędrasKoń Polski w skeczu o policji / Fot. Karolina JędrasWystęp Koń Polski rozpoczął od skeczu "Polityk roku". Kabaret przedstawił swoje najpopularniejsze skecze i piosenki, w starych wersjach mogliśmy jednak odnaleźć aktualne akcenty. Publiczność zgromadzona w restauracji wyczekiwała na najpopularniejsze skecze z cyklu "Marian i Hela". Teksty "milcz jak do mnie mówisz" czy "Marian, czy ty mnie jeszcze kochasz?" znają dziś wszyscy. Kabaret, który należy do najpopularniejszych i najczęściej nagradzanych w Polsce i tym razem rozbawił publiczność. Impreza dla publiczności była darmowa, a sponsorowana przez BOT Elektrownię Bełchatów S.A. Frekwencja, jak przystało na taką okazję, dopisała. Chciałoby się tylko dodać, by takie występy odbywały się częściej.
Majkel / Fot. Karolina Jędras

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.