Facebook Google+ Twitter

Seminarium "Ochrona własności intelektualnej"

Pod koniec listopada Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego w Krakowie zorganizowała kolejną konferencję z cyklu własności intelektualne. Ostatnia nosiła tytuł „Konkurencja nie śpi - chroń swoje pomysły”.

Czołówka seminarium / Fot. skan czołówki seminarium zgoda MARRWykłady prowadził znany krakowski naukowiec dr Justyna Ożegalska-Trybalska, adiunkt w Instytucie Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. MARR Kraków dzięki współpracy z UJ i innymi instytucjami naukowymi prowadzi liczne szkolenia i konferencje dla różnych grup oraz specjalności przemysłowych.

Listopadowe seminarium w krakowskim "Atrium" podzielone było na trzy podtematy, związane z „internetem”: jego prawami, uprawnieniami, obowiązkami i prawami użytkowników tego nowoczesnego medium w XXI wieku.

Ochrona stron www przedsiębiorstwa - w świetle prawa strona www jest utworem, co określa Ustawa „Prawo autorskie i prawa pokrewne” z dnia 4 lutego 1994 roku. Dzięki temu strona www jest zbiorową bazą danych utworu audiowizualnego lub tworzy nową kategorię utworu. Osobnym tematem jest odrębny tryb ochrony poszczególnych elementów jak: grafika, oprogramowanie, baza danych, zdjęcia, logo.

Prawna problematyka domen internetowych - kolejny temat to ochrona adresu internetowego, czyli domeny, która też w pewien sposób występuje. W przepisach brak wyłącznego prawa do domeny internetowej. Jako przykład: kiedy zarejestrowaną domenę straci się z różnych przyczyn, to nie oznacza, że przy ponownym staraniu o jej zarejestrowanie mamy pierwszeństwo do jej otrzymania.

W wyniku rejestracji domeny nie stajemy się właścicielem, ale uprawnionym do korzystania z niej tylko na czas podpisanej umowy. Temat jest bardzo złożony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.