Facebook Google+ Twitter

Seminarium otwarte muai thai w Opocznie

Trener Kadry Polski w kick-boxingu-Janusz Janowski prowadził otwarte seminarium muai thai w Opocznie.

Seminarium pod przewodnictwem Trenera kadry Polski w kick-boxingu-Janusza Janowskiego, odbyło się w dniu 28 listopada i miało charakter otwarty, więc przyjść na nie mógł każdy zainteresowany sztukami walki, posiadający własny sprzęt ochronny. Inicjatorem i gospodarzem imprezy był nauczyciel, a zarazem trener sportów walki -Piotr Nasulewicz. Nadmienić należy, że seminarium opierało się na nauce elementów boksu tajskiego- w wydaniu sportowym, mało znanego w Polsce. Całe spotkanie składała się z 3 części. Pierwszą była nauka technik nożnych i związanego z nimi sposobu poruszania się w czasie ich stosowania. Drugaą, krótki pokaz najmłodszych adeptów samoobrony przygotowany przez miejscowego instruktora-Piotra Nasulewicza. Trzecią i ostatnią stanowiła nauka technik ręcznych. Przybyli na seminarium mogli przekonać się o specyfice tego stylu walki. Do najciekawszych elementów należały min. techniki nożne połączone z wykonywanymi w specyficzny sposób unikami, czy posługiwanie się rękoma w celu zasłonięcia przeciwnikowi pola widzenia, jednak z zastosowaniem zasad bezpiecznej walki kontaktowej. Uwagę osób znających specyfikę sportów walki może budzić także nietypowa garda (zasłona) w czasie walki-polegająca na trzymaniu prawej pięści tuż przy glowie, a łokcia przy żebrach. Takiej postawy próżno szukac w innych sztukach walki. Wszystko to pokazuje jak bardzo tajski boks różni się od innych sportów walki.
Prowadzący seminarium twierdzi, że chce obalić stereotyp muai-thai jako "krwawego sportu", a pokazać jego sportową, mało znaną, stronę.
"Jako jedyny Polak -zdobyłem uprawnienia trenerskie w zakresie boksu tajskiego w ojczyźnie tego sportu-Tajlandii. Wiedza o nim opiera się głównie o stereotypowy obraz ukształtowany na podstawie filmów -które pokazują go jako krwawe i pozbawione jakichkolwiek zasad widowisko. Tymczasem w Tajlandii jest to sport narodowy i walczą nawet dzieci, ciosy niebezpieczne są zabronione. Specyfika tego stylu polega na mieszaninie siły, techniki i wytrzymałości zawodnika. Dlatego często stosowane są np. wielokrotne ciosy w miejsca mało wrażliwe-które maja osłabić u przeciwnika chęć dalszej walki. Nokauty oczywiście także są, ale w boksie jest tak samo i nikt się nie oburza, że ten sport jest okrutny. Poza tym na seminarium przyszło kilkoro dziewcząt i grupka dzieciaków-co jeszcze wzmacnia moje słowa" -mówi mistrz. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że część treningu mogli zobaczyć widzowie, którzy zgromadzili się na sali w liczbie ok 100 osób. Oczywiście pewna ich grupa przyszła aby "zobaczyć w akcji" swoje pociechy, ale nie brakowało także osób przywiedzionych zwykłą ciekawością, czy też chęcią zetknięcia się z trenerem kadry narodowej kick-boxerów i jego umiejętnościami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Szkoda,że zdjęcia się nie dodały, ale czekam na odpowiedź Redakcji, być może materiał zostanie zwrócony z powrotem i wzbogacony o fotki z imprezy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.