Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

616 miejsce

SEMSTORM ma Inwestora!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-11-20 12:44

Xevin Investments i PAIP zainwestowali w innowacyjną platformę SEMSTORM, działającą w modelu SaaS. Nowa usługa dedykowana jest przede wszystkim agencjom marketingowym, przedsiębiorcom internetowym oraz specjalistom SEO.

SEMSTORM to zaawansowany system do planowania kampanii SEO i PPC oraz optymalizacji budżetów reklamowych. Dzięki mechanizmom filtracji znacznie skraca czas przeznaczony na analizę istotnych danych. Słownik zawierający ponad 15 mln polskich słów kluczowych oraz monitoring działań konkurencji pozwalają na prosty wybór najlepszych fraz, świadome planowanie budżetu i minimalizowanie zbędnych kosztów marketingowych.

Kontynuujemy inwestowanie w projekty wspomagające procesy biznesowe w Internecie – mówi Gwidon Humeniuk, Członek Zarządu Xevin Investments. – SEMSTORM wpisuje się w tą grupę rozwiązań i stanowi istotną wartość dodaną dla przedsiębiorców – dzięki precyzyjnej analizie pozwala zbudować skuteczną strategię rozwoju marketingu w wyszukiwarkach. Takich narzędzi brakuje, a zapotrzebowanie rynku stale rośnie – dodaje Gwidon Humeniuk.

Wyróżnikiem SEMSTORM jest dostarczenie pełnej listy tych słów kluczowych, których nie widać w systemach statystycznych. Wszystkie frazy pochodzące z bezpiecznej strony wyszukiwania (wersja https:// wyszukiwarki) wliczane są do pozycji „not provided” w Google Analytics. Nieznajomość tych słów kluczowych oraz brak możliwości powiązania ich ze sprzedażą i konwersjami bardzo utrudnia stworzenie, rozbudowę i monitorowanie faktycznych efektów działań. Zaradzić temu mają raporty dostępne w SEMSTORM, które pokazują rozkład słów dla wybranej witryny, a w dodatku, jako jedyne w Polsce, przedstawiają estymowany ruch dla każdego słowa kluczowego. Dzięki temu marketerzy dostaną istotny wgląd nawet gdy Google zdecyduje się ukryć 100 proc. fraz.


SEMSTORM, który jako jedyny na świecie analizuje tak wiele polskich słów kluczowych, zakończył fazę beta testów. Użytkownicy mają możliwość wyboru jednego z czterech planów pakietowych, a dla testerów przygotowano atrakcyjne promocje.

- Nie ukrywamy, że to właśnie dzięki pozyskaniu kapitału mogliśmy dopracować system do wymagań użytkowników i wystartować z nim w Polsce – wyjaśnia Wojciech Karwowski, pomysłodawca i Prezes SEMSTORM.
Następnym krokiem jest ekspansja na rynki zagraniczne, na których widzimy stale rosnący popyt na takie narzędzia jak SEMSTORM. Nieocenione w tym przypadku będzie również „know-how” naszych inwestorów. – mówi Wojciech Karwowski.

Dodatkowo w planach jest rozszerzenie systemu m.in. o informacje pozyskane bezpośrednio ze stron internetowych i dostarczenie zestawu narzędzi wspierających w szczególności działania e-commerce. Kierunek rozwoju wytyczony został na podstawie informacji zwrotnych od testerów SEMSTORM. Nieustannie trwają również prace nad poprawieniem ergonomii oraz użyteczności narzędzia.

Zdecydowaliśmy się zainwestować wspólnie z Xevin Investments w SEMSTORM ze względu na duże doświadczenie twórców i przyszłościowy pomysł na biznes. Poszukujemy projektów innowacyjnych, bazujących na nowych technologiach, przy których pracują zgrane zespoły. Spółka przeszła proces preinkubacji, dzięki czemu mogliśmy ocenić jej potencjał biznesowy i finalnie wesprzeć rozwój narzędzia – komentuje Łukasz Parafianowicz, ekspert ds. inwestycji Inkubatora Innowacji Poznańskiego Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

***
SEMSTORM – nowoczesne narzędzie specjalizujące się w dostarczaniu danych do planowania i optymalizowania kampanii w wyszukiwarkach internetowych. SEMSTORM prezentuje informacje o milionach słów kluczowych, udostępnia wydajne mechanizmy filtracji danych i samodzielnie wyznacza konkurencję dla poszczególnych domen. W swojej bazie ma ponad 10 mln subdomen i 40 mln unikalnych adresów URL. Właściciel narzędzia – SEMSTORM Sp. z o.o. powstała w 2013 roku. W tym samym roku pozyskała dwóch inwestorów – Xevin Investments oraz Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości.

(Anna Foltyniak)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.