Facebook Google+ Twitter

Senacka komisja przeciw uchyleniu immunitetu Piesiewicza

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-03 10:18

Senacka komisja regulaminowa negatywnie zaopiniowała wniosek o uchylenie immunitetu senatorowi Krzystofowi Piesiewiczowi.

Wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej wobec senatora Piesiewicza złożyła prokuratura. Chce postawić senatorowi zarzuty związane z posiadaniem narkotyków i udzielaniem ich innym osobom.

Sprawa immunitetu senatora Piesiewicza ciągnie się od grudnia. Wówczas media informowały, że senator Platformy Obywatelskiej a zarazem znany scenarzysta złożył doniesienie do prokuratury w sprawie szantażu. Narzędziem szantażu były zrobione w domu polityka zdjęcia. Sprawcy zostali ujęci i w tej sprawie toczy się odrębne postępowanie. Piesiewicz potwierdził, że został pomówiony o posiadanie kokainy.

Senator Piesiewicz zrzekł się immunitetu, jednak senacka komisja regulaminowa zwróciła się do niego o wyjaśnienia a potem również o uzupełnienie oświadczenia o zrzeczeniu się ochrony prawnej.

Senator wysłał do członków komisji list z wyjaśnieniami ale oświadczenia nie uzupełnił. Z jego poufnego listu wynikało zdaniem senatorów, że po przeanalizowaniu stanu prawnego postanowił wycofać swoją zgodę i pozostawić decyzję w tej sprawie Senatowi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 03.02.2010 10:22

To jest Wasza demokracja!

Mam niezły ubaw. Autorytet moralny przyłapany na dawaniu w kanał, do tego w damskich ciuszkach :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.