Facebook Google+ Twitter

Senacka komisja zajmie się immunitetem Krzysztofa Piesiewicza

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-11 14:22

Senacka komisja regulaminowa zajmie się pojutrze ponownie immunitetem senatora Krzysztofa Piesiewicza.

Senator ma do jutra czas na uściślenie swojego oświadczenia o zrzeczeniu się immunitetu. Na razie uzupełnienie nie wpłynęło.

Jeśli w wyznaczonym przez marszałka terminie Krzysztof Piesiewicz nie uzupełni oświadczenia, traci ono ważność i senacka komisja rozpatrzy wniosek prokuratury o uchyleniu mu immunitetu.
Zgodnie z ustawą o sprawowaniu mandatu posła i senatora komisja może zażądać udostępnienia akt postępowania a senator może przedstawić jej wyjaśnienia w formie pisemnej lub ustnej. Następnie komisja uchwali sprawozdanie z propozycją przyjęcia lub odrzucenia wniosku prokuratury. Ostateczne rozstrzygnięcie nastąpi w głosowaniu w Senacie.

Senat podejmuje uchwałę w sprawie uchylenia immunitetu bezwzględną większością głosów ustawowej liczby senatorów. Nieuzyskanie większości oznacza niewyrażenie zgody na pociągniecie senatora do odpowiedzialności karnej. Senator Piesiewicz zachowałby w takim przypadku immunitet do końca kadencji i prokuratura nie mogłaby postawić mu zarzutów związanych z narkotykami. Będzie się natomiast toczyło postępowanie dotyczące szantażowania senatora.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.