Facebook Google+ Twitter

Senasacyjne odkrycie w "Cyrku" Chaplina. Kobieta trzyma komórkę?

Kilkusekundową scenę z filmu "Cyrk" z 1928 roku obejrzały miliony internautów. Dlaczego niemy obraz Charliego Chaplina wywołał sensację? O tym dowiecie się w moim artykule.

George Clarke (reżyser horrorów z Irlandii Północnej) twierdzi, że w dokumencie przedstawiającym premierę nowego filmu Chaplina z 1928 roku - można dostrzec kobietę z telefonem komórkowym w ręce! Fragment produkcji został umieszczony na popularnym serwisie YouTube, gdzie bije rekordy oglądalności. Nowina wywołała wielką burzę w środowisku filmowców i specjalistów zajmujących się kinem. Wielu internautów zastanawia się: Czy aby na pewno wspomniana kobieta trzyma przedmiot przypominający "komórkę"?

Odkrywca sceny uważa, że dama mogła przenieść się w czasie - ta teoria jest naprawdę dziwna i chyba wierzy w nią tylko Clarke. Natomiast użytkownicy YouTube wymieniają takie wynalazki jak: małe przenośne radio, aparat słuchowy, czy prototyp telefonu komórkowego. Istne bzdury, zaśmiecające sieć, do tego dochodzi nieznajomość historii i innych dziedzin nauki. Przecież "komórka" nie mogła funkcjonować w latach 20. XX wieku, ponieważ wtedy nie było nadajników!

W internecie pojawiają się także głosy o możliwej chorobie psychicznej kobiety (mówiła do siebie) lub bólu zęba. Niektórzy sądzą nawet, że na filmie nie widać ruchu ust! Z natury jestem sceptykiem i realistą, dlatego całą sprawę uważam za jedno wielkie oszustwo. W mediach już pojawiają się komentarze o "kombinacjach" Clarke nad dokumentem. Eksperci od efektów specjalnych podkreślają, że kobieta porusza się dosyć nietypowo i szybko, wygląda na "dodaną" do obrazu - ewidentnie wyróżnia się na tle. A sama teoria reżysera miała być zabiegiem reklamowym.

Jeśli nie Clarke ingerował w film to może mistrz - Charlie Chaplin? Przypomnijmy, że pierwsze telefony komórkowe pojawiły się w 1973 roku, a aktor zmarł w 1977...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

kuba lipiec
  • kuba lipiec
  • 23.07.2011 23:20

drapala sie :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
Edenbeast
  • Edenbeast
  • 05.11.2010 10:46

Może była przygłucha ?
http://otikids.oticon.com/eprise/main/Oticon/PL_pl/SEC_AboutUs/AboutOticon/HearingAidsThroughTheYears/CNT03_ElectricHATheBeginning

Komentarz został ukrytyrozwiń
bART
  • bART
  • 01.11.2010 09:25

Ta kobieta wygląda jak facet i ma zaskakująco duże stopy, na moje to właśnie oszustwo z dodaną postacią ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.