Facebook Google+ Twitter

Senator Joe Biden kandydatem Baracka Obamy na wiceprezydenta

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-23 19:30

Wybór przez Baracka Obamę kandydatury Joe Bidena na wiceprezydenta zapowiada ostrą kampanię wyborczą w Stanach Zjednoczonych. Według komentatorów, doświadczonemu Bidenowi będzie łatwiej niż Obamie atakować kandydata Republikanów Johna McCaina.

Największą słabością Baracka Obamy jest brak doświadczenia w polityce zagranicznej. Jego rywal John McCain bezlitośnie wykorzystywał ten argument w swojej kampanii wyborczej, a Obama nie czuł się komfortowo odpowiadając na ataki ze strony doświadczonego senatora, weterana wojny w Wietnamie.

Joe Biden nie będzie miał tego rodzaju skrupułów. 66-letni, siwowłosy senator jest bowiem niekwestionowanym autorytetem w sprawach międzynarodowych, od lata zasiada w komisji spraw zagranicznych Seantu. Biden był pierwszym amerykańskim Kongresmanem, który po rosyjskiej inwazji na Gruzję pojechał do Tbilisi.

Siłą, ale jednocześnie słabością Joe Bidena jest jego bezpośredniość. To on nazwał kiedyś Baracka Obamę pierwszym czarnoskórym politykiem, który jest elokwentny, inteligentny i czysty. Komentatorzy są jednak zdania, że Biden wniesie w kampanię Baracka Obamy więcej agresywności i uspokoi wyborców dla których istotne są kwestie bezpieczeństwa narodowego. Niektórzy obserwatorzy porównują wybór Bidena do wyboru Dicka Cheneya przez prezydenta George'a Busha.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.